Počasí dnes2 °C, zítra-2 °C
Čtvrtek 7. prosince 2023  |  Svátek má Ambrož
Bez reklam

Další střet sanitky s osobákem. Spěchala se zapnutými majáky k pacientovi se zraněním obličeje

Sanitka záchranné služby jedoucí se zapnutými majáky a s houkačkou za zraněným pacientem se v úterý dopoledne střetla s osobním automobilem. Nehoda se stala nedaleko od obce Babylon na Domažlicku. V říjnu smetl osobní automobil v Přešticích jiný vůz záchranné služby, který transportoval pacienta. Tato havárie si vyžádala zranění čtyř osob.

„Před jedenáctou hodinou došlo k lehčí kolizi našeho vozu záchranné služby s osobním automobilem na Domažlicku. Sanitka krajské záchranné služby jela s výstražným zařízením k pacientovi s úrazem obličeje. Při nehodě byl lehce zraněn řidič jedenačtyřicetiletý řidič, kterého jiná sanitka odtransportovala k vyšetření do Domažlické nemocnice. Ke zranění záchranářů nedošlo. Příčinu nehody vyšetřuje policie,“ informoval Vítězslav Sladký ze záchranné služby.

V poslední době bohužel přibývá podobných nehod nepozorných motoristů s vozidly záchranářů spěchajících za pacienty. V Přešticích smetl v říjnu osobák sanitku spěchající s pacientem. „Ve směru jízdy od Lužan na Plzeň jelo vozidlo záchranné služby se zapnutými majáky, které převáželo pacienta. Při tomto převozu asistoval policista. V úrovni místního kostela vyjelo z místa ležícího mimo pozemní komunikaci vozidlo Renault a došlo ke střetu jeho přední části s přední částí vozidla záchranné služby,“ popsala nehodu mluvčí policie Iva Vršecká.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče vozidla Renault, řidiče vozidla záchranné služby, lékařky i policisty ve vozidle sanitky. Není to ale jediný letošní případ, třeba v lednu si řidič osobního vozidla nevšiml při odbočování projíždějící sanitky se zapnutými majáky. Při tomto střetu se zranilo pět osob.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

Štítky nehoda sanitky, vozidlo záchranné služby, osobák smetl sanitku, nepozorní řidiči

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Další střet sanitky s osobákem. Spěchala se zapnutými majáky k pacientovi se zraněním obličeje  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.