Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Oprava Jasmínové ulice se nečekaně zkomplikovala. Práce se bohužel protáhnou i do následujícího roku

Kvůli neočekávaným komplikacím s inženýrskými sítěmi v opravované Jasmínové ulici v Plzni na Slovanech se tam stavební práce bohužel protáhnou i do následujícího roku. Oprava zhruba kilometrového úseku Jasmínové ulice na hlavním tahu I/20 z Plzně na České Budějovice začala letos v červnu a měla trvat jen půl roku.

„Část komunikace v úseku od Koterovské ulice už je nicméně průjezdná. Objízdné trasy naštěstí plzeňskou dopravu příliš neomezují,“ informuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Práce v Jasmínové ulici zahrnují obnovu kanalizace, chodníků a vzniknou tam také nová místa pro parkování. Rekonstrukce, kterou provede město spolu s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD), měla původně vyjít na bezmála 60 milionů korun s DPH, přičemž polovinu uhradí Plzeň. Lze předpokládat, že vzhledem ke zjištěným komplikacím a následnému prodloužení prací se zakázka výrazně prodraží.

„Během provádění stavebních úprav bude opraven povrch v celém rozsahu Jasmínové ulice. Úpravou projde i uspořádání jízdních pruhů v prostoru křižovatky Jasmínová X Nepomucká, které už je v současné době nevyhovující. Změny jsou pak navrženy ve vedení jízdních pruhů Koterovské ulice, kde dojde k úpravám vodorovného dopravního značení a opravě povrchu vozovky v nezbytném rozsahu,“ uvedl už dříve mluvčí ŘSD Adam Koloušek.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Ředitelství silnic a dálnic ŘSD

Štítky oprava silnice, rekonstrukce ulice, prodloužení opravy, delší uzavírka, Jasmínová ulice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jan Strapina

To tam muselo být neopraveno už hodně dlouho,že je to tam v tak nevyhovujcím stavu,hlavně kanály!!!!!

Pátek, 10. listopadu 2023, 08:52Odpovědět

Oprava Jasmínové ulice se nečekaně zkomplikovala. Práce se bohužel protáhnou i do následujícího roku  |  Doprava  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.