Počasí dnes0 °C, zítra0 °C
Neděle 5. února 2023  |  Svátek má Dobromila

Rušné Chodské náměstí je nyní bezpečnější a přehlednější, opravy se dočkala i silnice a zastávky MHD

Ostrůvek na přechodu pro chodce neodpovídal normám a na silnici u zastávek byly zase vyjeté koleje. Tento pohled je už minulostí a dnes je Chodské náměstí mnohem bezpečnější a pro chodce i přehlednější. Oprava komunikace netrvala ani měsíc a vyšla městskou kasu na tři miliony korun.

„Širší ostrůvek v přechodu pro chodce teď odpovídá platným předpisům, a hlavně je bezpečnější pro chodce i pro vozidla, která se tu v mírné zatáčce řadí do jízdních pruhů. Zlepšil se také povrch zastávky, kde byly vyjeté koleje. Stometrový úsek komunikace byl zprovozněn o 11 dní dříve,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar (STAN).

V místě, kde zastavují autobusy, zmizela nevyhovující podkladová betonová deska a nahradily ji nové konstrukční vrstvy. Ve finále byly opraveny chodníkové obruby a také bylo obnoveno vodorovné dopravní značení.

„Díky dřívějšímu zprovoznění komunikace zde mohly zastavovat linkové autobusy firmy Arriva číslo 450421 z Plzně do Přeštic a noční linka číslo 440092 firmy Z-Group bus z Plzně přes Štěnovice do Blovic již od 29. listopadu, řidiči aut již nemuseli místo objíždět,“ dodala mluvčí magistrátu Eva Barborková.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Radka Žáková

Štítky rekonstrukce vozovky, chodci, bezpečnost chodců, přechod, Chodské náměstí, Aleš Tolar

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.