Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Po dvou letech město dokončilo stavbu kanalizace a vodovodu v Koterově za více než 250 milionů

Více než dva roky trvala náročná stavba kanalizace a vodovodu v plzeňské městské části Koterov, kde žije zhruba 2 300 obyvatel. Před zahájením prací měl Koterov pouze dešťovou kanalizaci, která byla svedená do řeky Úslavy. Součástí akce jsou také nové povrchy komunikací a chodníky.

„Díky investici za více než čtvrt miliardy korun je plzeňská část Koterov připravená na další rozvoj. Kromě stavby kanalizace jsme v závěru stavby zrekonstruovali celou lokalitu Koterova, vyjma Koterovské návsi, kterou obnovil Městský obvod Plzeň 2,“ popsal primátor Plzně Pavel Šindelář (ODS). Stavy vyšla na 254 milionů korun.

„Samozřejmě velmi vítám, že město Plzeň vybudovalo v Koterově kanalizaci a vodovod, což zde zásadně zlepší život a Koterov zatraktivní. Obnova Koterovské návsi proběhla již před deseti lety, v roce 2012, a byla dotována z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad,“ připomněl starosta Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS). Podle vedení obvodu je v Koterově ještě dost ploch pro další výstavbu bytů.

Obyvatelé Koterova se museli na delší čas smířit se zhoršenou dopravní situací. Nově se ale dočkali oddílné kanalizace splaškové a dešťové včetně rekonstrukce a dobudování dopravní infrastruktury, zásobování Koterova pitnou vodou, rekonstrukci stávající vodovodní sítě a výstavbu nového vodovodního řadu v ulici Pod Kopcem. Součástí byla také realizace přeložek plynovodů vyvolaných uložením nové oddílné kanalizace a závěrečnou úpravu komunikací.

„Splaškovou kanalizaci město napojilo na Úslavský kanalizační sběrač, který je strategickou ekologickou investicí města a který zajišťuje odkanalizování a rozvoj okrajových částí Božkov, Koterov, části Lobez, Bručné a komerční zóny u obchodního centra Olympia,“ doplnila mluvčí magistrátu Adriana Jarošová. V Plzni chybí ještě kanalizace a vodovod v okrajových částech Malesice a Výsluní a vodovod v Liticích

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Roman Muchka

Štítky kanalizace, vodovod, Koterov, dopravní stavba, investice, Plzeň, Úslava, ODS, Pavel Šindelář, Lumír Aschenbrenner, Plzeň 2-Slovany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.