čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Na západě Čech padaly teplotní rekordy, v Plzni bylo 35,5 stupně

Tropické počasí dnes na západě Čech přepsalo několik dosavadních teplotních rekordů. Nejtepleji bylo v Plzni na stanicích Bolevec a Mikulka. V Bolevci se vyšplhala rtuť teploměru na 35,5 stupně, což vyrovnalo dosavadní rekord z roku 2003. Na Mikulce dnešních 34,6 stupně překonalo o dvě desetiny stupně sedm let starý teplotní rekord.

I když i na dalších místech Plzeňského kraje se teploty vyšplhaly nad 30 stupňů, v Domažlicích například na 34,7 stupně, na překonání platných rekordů to nestačilo. Naopak v Karlovarském kraji je po dnešku několik nových rekordů řekl Bohmann. V Chebu bylo dnes 33,6 stupně, dosavadní rekord z roku 2003 byl 32,9 stupně. O víc než dva stupně překonaly dnešní teploty rekord také v Nejdku, kde bylo dnes 32,8 stupně, dosavadní rekord z roku 2018 byl 30,6 stupně. Nový rekord pro 4. srpen má po dnešku také stanice na Klínovci, která naměřila 26,3 stupně, to bylo o devět desetin stupně víc než dosavadní rekord z roku 2018. Nové rekordy mají po dnešku také stanice Dyleň nebo Mariánské Lázně.

Pítka nabízí v parných letních dnech kýžené osvěžení, jsou nenápadná a najdete je hlavně v sadovém okruhu

Současná vedra jsou úmorná zejména ve městech a kdo může, tak raději spěchá k vodě nebo vyhledává alespoň stín pod korunami stromů. V centru města nepotkáte v době oběda skoro ani nohu, ale v sadovém okruhu jsou lavičky zaplněné do posledního...

Tropická vedra vystřídají silné bouřky

Ještě v pátek bude na území Plzeňského kraje panovat tropické počasí s teplotami přes 34 stupňů Celsia. Později odpoledne přijdou silné bouřky s nárazy větru o rychlosti až 70 kilometrů v hodině. Déšť mohou místy doprovázet také kroupy a přívalové deště. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu před extrémními horky platí po celý pátek, výstraha před bouřkami je v platnosti od zítřejších 14. hodin.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Magistrát města Plzně

Štítky počasí, teplotní rekordy, tropické počasí, vlna veder, meteostanice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.