sobota 2. července 2022 Patricie

Státní zastupitelství se odvolalo proti prodloužení Redlova omezení svéprávnosti

Okresní státní zastupitelství Plzeň-město se odvolalo proti rozhodnutí plzeňského okresního soudu prodloužit omezení svéprávnosti podnikateli a lobbistovi Michalu Redlovi, který je stíhaný v kauze korupce v pražském dopravním podniku. Na dnes podané odvolání upozornil deník Právo. Vedoucí plzeňských krajských žalobců Anna Maříková mu řekla, že zastupitelství podalo odvolání na základě nově zjištěných skutečností, které mu dříve nebyly známy.

„Okresní státní zastupitelství Plzeň-město využilo svých oprávnění podle občanského soudního řádu a zákona o zvláštních řízeních soudních jako účastníka řízení o svéprávnosti posuzovaného M. R. a dnešního dne podalo odvolání proti rozsudku Okresního soudu Plzeň-město," uvedla v tiskové zprávě náměstkyně okresního státního zástupce Ivana Hostašová.

Plzeňský okresní soud rozhoduje o omezení svéprávnosti Redla opakovaně od roku 2008, přičemž poslední přezkumné řízení bylo 13. května, kdy mu soud prodloužil omezení svéprávnosti. Rozhodnutí zatím není pravomocné. Policie Redla ale označuje v souvislosti s případem pražského dopravního podniku za hlavu zločinecké skupiny, již dříve se Redl však kvůli duševní chorobě vyhnul stíhání v jiné kauze.

O omezení svéprávnosti stíhaného lobbisty Redla rozhoduje plzeňský okresní soud od roku 2008

O omezení svéprávnosti podnikatele a lobbisty Michala Redla, stíhaného v kauze korupce v pražském dopravním podniku, rozhoduje plzeňský okresní soud opakovaně od roku 2008. Poslední přezkumné řízení se konalo 13. května a zatím není...

Vyšetřovatelé aktuálního případu nicméně podle médií tvrdí, že Redl je v pořádku a žije život jako svéprávný člověk. Nevidí proto důvod k tomu, aby se tento bývalý spolupracovník uprchlého zločince Radovana Krejčíře vyhýbal trestnímu stíhání. Za založení organizované zločinecké skupiny hrozí až 12 let vězení.

Server iRozhlas.cz dnes uvedl, že krátce poté, co policie 15. června v kauze zasahovala na několika místech v Praze, dorazily na plzeňský okresní soud Redlovy žádosti o výměnu jeho opatrovníka a o povolení svatby. Právě kvůli nemoci musí mít Redl opatrovníka a musí žádat soud také o to, aby se mohl oženit.

„Věc dosud ještě nebyla vyřízena," řekl k tomu serveru místopředseda plzeňského soudu pro věci civilní Jan Špalek. Konkrétní případ nekomentoval, obecně popsal, že ani vazba, ve které Redl aktuálně je, nemůže nikomu zabránit, aby se oženil. Na rozhodování soudu však podle Špalka obvinění vliv mít může, uvedl iRozhlas.

Obviněných v kauze dopravního podniku by mělo být 13. Jedním z nich je dnes již bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček (STAN), který stejně jako Redl skončil ve vazbě. Policie tvrdí, že organizovaná skupina systematicky obsadila klíčové pozice v dopravním podniku tak, aby dosazení spřátelení manažeři mohli ovlivňovat různá výběrová řízení s cílem získat od vítězných firem úplatky. Kauza vedla k rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN), který byl s Redlem v kontaktu. Europoslanec Stanislav Polčák pozastavil kvůli známosti s Redlem členství v hnutí STAN.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Richard Beneš

Štítky Michal Redl, kauza korupce v pražském dopravním podniku, plzeňský soud, svéprávnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.