čtvrtek 27. ledna 2022 Ingrid

Šumavský Ski&Bike Špičák zahájí v pátek lyžařskou sezónu, je to o osm dní dříve než loni

Mrazivé počasí přeje zimním sportům a přesně podle předpokladů se 10. prosince otevře lyžařům největší horské středisko Plzeňského kraje - Ski&Bike Špičák. Stane se tak o osm dnů dříve než vloni. Na špičáckých sjezdovkách teď leží přírodní i umělý sníh.

„Zatím nabídneme kombinaci horního úseku sjezdovky číslo jedna Turistické s dojezdem po dvojce U zalomeného. Vysněžili jsme jí, pomohlo nám ještě zhruba 25 cm přírodního sněhu a rolby si s tím při opakovaných úpravách skvěle poradily, takže bude perfektně připravená,“ hlásí na startu druhé „covidové sezony“ ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Ta první loňská trvala přitom jen šest dnů, než vláda v rámci jednoho z „lockdownů“ všechna česká zimní střediska uzavřela a na horách od té doby panovala turistická anarchie! Letos se ale do lyžařských středisek vrací systém a řád.         
Stejně jako v jiných skiareálech se při nákupu skipasu (online nebo u kas) musí dospělý lyžař i na Špičáku prokázat potvrzeným certifikátem o očkování nebo prodělané nemoci covid-19. Netýká se to dětí do 12 let. Organizované skupiny dětí a mládeže ve věku 12-18 let jako jsou školní lyžařské kurzy nebo sportovní oddíly mohou bezinfekčnost doložit i platným PCR testem účastníků kurzu/tréninku.
„Máme už na startu sezony nahlášenu účast několika lyžařských kurzů, takže potom co si zkontrolujeme jmenný seznam, tak oproti platným potvrzením o očkování, prodělané nemoci nebo PCR testu, vydáme skipasy. V této věkové kategorii se to ale netýká jednotlivců, těm bohužel skipas jen na platný test nevydáme, musí být stejně jako dospělí očkováni nebo být pro prodělání nemoci,“ upozorňuje Kasík.
Zaměstnanci areálu budou dále namátkově certifikáty kontrolovat i hlídat dodržování 1,5metrových rozestupů při nástupu na lanovku nebo ochranu dýchacích cest při jízdě lanovkou (týká se všech s výjimkou členů jedné rodiny). Pro ubytovací provozy, občerstvení, půjčovnu, servis apod. platí pak stejné hygienické podmínky jako jinde. Lanovka zahajuje celou zimní sezonu provoz v 8,30 hodin a končí v 16 hodin.               


Hned první den 10.12. bude v provozu půjčovna sjezdových lyží a dalšího vybavení včetně snowboardů nebo běžek, servis i lyžařská škola. Otevřena budou též všechna místa s občerstvením, od vrcholu Špičáku po chaty Hanička, Blaženka a venkovní vyhřívaný stan před nimi. Lyžaři si ještě do 17. prosince užijí nejnižších cen vedlejší sezony. Celodenní skipas pro dospělého vyjde při nákupu online na 575 korun a o pět procent je pak dražší u kas (za 605 korun).    

Postupně budou do Vánoc přibývat další sjezdovky. „Jako druhou v pořadí připravíme rodinnou Spodní Šanci, kde pak bude i večerní lyžování. Pokud by v dalších dnech připadlo více přírodního sněhu, tak se budeme snažit co nejrychleji rolbami upravit i ostatní tratě areálů,“ dodává Vladimír Kasík. Krédem šumavského střediska je otvírat pouze ty sjezdovky, kde je dostatečné množství přírodního nebo technického sněhu, jinak zůstávají pro veřejnost zavřené a lyžování je na nich zakázáno.   

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Ski&Bike Špičák

Štítky Ski&Bike Špičák, sjezdovky, zimní sezóna, lyžování

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.