pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Rybáři vylovili Drahotínský rybník, kapry a také stromečky nakoupí Plzeňané tradičně u Košináře

Parta rybářů nastoupila na výlov Drahotínského rybníka, která se nachází za obcí Zruč-Senec. Z vody vylovili zhruba 20 tun ryb, z nichž do prodeje půjdou jen ty největší, především kapři a amuři. U rybníka Košinář si zájemci kromě ryby na štědrovečerní stůl budou moci zakoupit i smrček nebo borovičku.

„Předposlední listopadový víkend se uskutečnil tradiční výlov Drahotínského rybníka, jenž je v majetku města Plzně. Rybáři vylovili přibližně 20 tun ryb. Zpět do Drahotína a dalších rybníků bolevecké soustavy se vrátí asi 11 tun vylovených menších ryb jako násada,“ uvedla tisková mluvčí magistrátu Eva Kriegerová.

Ryby k prodeji odvedli rybáři do městských sádek u rybníka Košinář, kde se budou prodávat od 17. do 23. prosince 2021. Vánoční prodej ryb doprovodí již tradičně i prodej vánočních stromků, ten začne v pondělí 13. prosince.

„Za kilogram kapra lidé zaplatí cenu od 95 korun, za stromky od 150 do 500 korun. V prodeji budou smrky a borovice z plzeňských městských lesů,“ doplnila mluvčí.

Ceny vánočních kaprů se proti minulým letům zvýší asi o pět procent

Party rybářů postupně tahají ze svých sítí tuny ryb. Klatovští rybáři se momentálně pohybují na rybníku Myslív, kde počítají s bohatšími úlovky. Podle odhadů půjde o 90 tun ryb, většinou kaprů. Daleko prázdnější sítě byly na Dolejším Padrťském...

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Správa veřejného statku města Plzně

Štítky Vánoce, výlov, kapr, amur, ceny kaprů, Plzeň, Košinář, vánoční stromky, rybáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.