pondělí 27. září 2021 Jonáš

Lékař slaňoval z vrtulníku letecké záchranné služby k cyklistce, která se vážně zranila na Šumavě

, aktualizováno 24. července 2021, 18:00

K vážně zraněné cyklistce dnes odpoledne slaňoval z vrtulníku lékař letecké záchranné služby. Nehoda se stala na Šumavě v terénu, kde nemohl přistát vrtulník.

„Asi pětačtyřicetiletá cyklistka havarovala na elektrokole na cyklostezce u rozcestí Na ztraceném u řeky Vydry. Na místě zasahovali pracovníci Národního parku Šumava, policisté, pozemní posádka záchranné služby i letecká záchranka,“ uvedla Andrea Divišová z krajské záchranné služby.

Vzhledem k nepřístupnému terénu pro přistání vrtulníku se lékař z letecké záchranky musel ke zraněné slanit. Spolu s pozemními záchranáři ženu na místě zajistil a odtransportovali společně ve voze záchranky na místo, kde mohl vrtulník bezpečně přistát.

„Ženu nyní letecky převážíme s vážným zraněním a zajištěnými dýchacími cestami na urgentní příjem FN Plzeň,“ doplnila Divišová.

„Sedmačtyřicetiletá žena jela po místní komunikaci směrem od Filipovy Hutě na Modravu. Z dosud nezjištěných příčin z elektrokola spadla. Dechovou zkoušku nebylo možno kvůli zranění provést, proto policisté nařídili odběr krve. Přesnou příčinou a okolnostmi dopravní nehody se zabývají policisté z územního odboru Klatovy," řekla k nehodě mluvčí policie Ivana Jelínková

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Štítky letecká záchranná služba, zraněná cyklistka, slaňování, těžké zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.