Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Slovany letos prominou místní poplatek za užívání veřejného prostranství

Prominout místní poplatek těm poplatníkům, kteří na území obvodu využívají veřejná prostranství se rozhodlo vedení městského obvodu Plzeň 2 – Slovany. Jedná se o období od 13. května do 31. října.  

„Chápeme obtížnost a tíhu současné situace pro všechny podnikatele, a proto jsme se ve vedení rozhodli letos prominout místní poplatek za užívání veřejného prostranství. Chceme tak místním podnikatelům alespoň trochu pomoci,“ sdělil starosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumír Aschenbrenner (ODS).

„Poplatek, který odpustíme, se týká na příklad stánkového prodeje, umístění předzahrádky, předsunutých prodejních míst nebo umístění reklamních zařízení,“ dodal místostarosta městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Jan Fluxa (TOP 09).

Je třeba upozornit, že prominutí místního poplatku nezbaví poplatníky řádně a včas vyplnit ohlašovací povinnost. Ta je uložena článkem 7 obecně závazné vyhlášky statutárního města Plzně.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Městský obvod Plzeň 2

Štítky místní poplatek, veřejné prostranství, MO Plzeň 2, Slovany, Plzeň 2-Slovany, poplatek, Plzeň, městská část, Lumír Aschenbrenner, ODS, TOP 09

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.