Svět sucha, to je hlavní náplň nových expozic, které návštěvníkům nabídnou i pohled na nejohroženější druhy rostlin vyskytujících se na například na Tříkrálových ostrovech, Chathamových ostrovech nebo na jihozápadu Madagaskaru. Vedle sukulentů spatří návštěvníci také nejmenší suchozemskou želvu na světě.
Nová expozice provede návštěvníky světem sucha a pouští. Mnohé vystavované rostliny patří k nejohroženějším druhům na zemi. Obdivovat tak budou moci lidé floru nejsuššího světadílu – tedy Austrálie i sukulenty z Kapsa, Kopje, Sahary a mnohé další.
„Při procházce mezi rozkvetlými záhony se můžete dozvědět nejen zajímavosti o rostlinách, ale i o jejich objevitelích a sběratelích. Kdo z vás slyšel o Václavu Bojerovi, rodákovi z Řesanic? Nejen, že objevil a popsal mnoho nových druhů rostlin na Madagaskaru a Maskarénách, ale byl i přítelem madagaskarského krále a ředitelem botanické zahrady na Mauritiu,“ popisuje vedoucí botanického oddělení Tomáš Peš.
Vedle rostlin je expozice doplněna i o živočichy, kteří obývají tyto nehostinné krajiny. Prostor tu tak dostali vzácní plazi z Karibiku nebo západního Madagaskaru. K vidění bude i nejmenší suchozemská želva na světě i sklípkan z ostrova Sokotra.
Skleník v zahradě byl stavěn svépomocí od poloviny 80.let, otevřen byl v roce 1993 a dlouhé roky hostil právě sukulenty. Do otevření Mediterranea a Filipínské expozice s motýly byl jediným přístupným skleníkem v areálu zahrady.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.