čtvrtek 24. září 2020 Jaromír

Zatoulaný papoušek zamířil k autosalonu a narazil do výlohy

Exotický opeřenec ulítl chovateli a během svého útěku si to zamířil rovnou k jednomu z plzeňských autosalonů v Borské ulici. Zde ovšem při letu narazil do výlohy a padl omráčený na zem. V poslední době není nález papouška v ulicích města ničím neobvyklý, během léta zasahují u podobných případů ochranáři minimálně jednou týdně.

Zeleno-oranžový papoušek využil nestřeženého okamžiku a uletěl svému majiteli. Bohužel mu v cestě stál autosalon, kde narazil do skleněné tabule. Omráčeného opeřence si všimla šestadvacetiletá dívka.

Papouška vzala a uložila do papírové krabice, kde se opeřenec po chvilce probral. Strážníci ze skupiny pro odchyt zvířat jej předali do Záchranné stanice živočichů Plzeň v Zábělské ulici, kde se o něj postarali,“ dodala k případu policejní mluvčí Jana Pužmanová.

Pro zvířecí záchranáře to není nijak neobvyklý případ. Sám Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni přiznává, že během léta řeší skoro jednoho papouška týdně.

„Není týden, abychom neřešili nějakého papouška. Někomu nechtěně ulétl při větrání a ten svého opeřeného společníka hledá. Někomu nechtěně ulétl a nehledá ho vůbec. Případů, kdy chovatelé hlásili k nám na ZSŽ či Městskou policii Plzeň únik malých i velkých papoušků, jsme jenom za červen 2020 v Plzeňském kraji registrovali zhruba kolem 10,“ informoval nedávno Makoň.

Důležité je si uvědomit, že je velké plus, když je zvíře viditelně označené a zaregistrované, aby se dal lehce a rychle dohledat kontakt.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto MP Plzeň

Štítky policie, odchyt, papoušek, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.