úterý 11. srpna 2020 Zuzana

Značku Regionální potravina může nově používat devět produktů z Plzeňského kraje

Už jste někdy ochutnali Zlatý Bůček Plzák, Žihelský trhák s medvědím česnekem, černého Hrobníka 15°, Klatovský perník nebo Jogotvaroh z Meclovské zemědělské? Pokud ne, určitě tyto, a ještě některé další produkty vyzkoušejte. Nově se totiž mohou honosit titulem Regionální potravina.  

„Značku Regionální potravina získalo devět produktů z Plzeňského kraje v 11. ročníku soutěže. O prestižní značku se letos ucházelo celkem 104 produktů od 38 výrobců. Značku Regionální potravina získávají každoročně nejkvalitnější zemědělské nebo potravinářské výrobky, které zvítězí v krajských soutěžích. Jedná se o produkty vyrobené v konkrétním regionu, což je základní podmínka soutěže,“ řekla Lenka Rezková, mluvčí Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF).   

K udělení značky Regionální potravina Plzeňského kraje 2020 navrhla hodnotitelská komise v kategorii masných výrobků Zlatý Bůček Plzák z Plzně, Žihelský trhák s medvědím česnekem a feferonkou od Jaroslava Procházky. Mezi mléčnými výrobky získal ocenění Tvaroh tučný od Václava Duba, Jogotvaroh z Meclovské zemědělské. V kategorii pakařských výrobků uspěl Chléb víkendový od PEKO – Němečková, Klatovský perník ze Střední školy zemědělské a Potravinářské v Klatovech.

V kategorii alkoholických nápojů si ocenění odnesl Hrobník 15° černý speciál od Roberta Beneše, dále uspěl Pikantní okurkový salát Josefa Vanického a Tolstolobik uzený, porcovaný, ze Zpracovny ryb Klatovy.

„V letošním ročníku to měla porota velmi těžké, což dokládaly i malé rozdíly v bodovém hodnocení. Jsme rádi, že se Regionální potravina Plzeňského kraje uskutečnila a z našeho pohledu i povedla,“ říká regionální koordinátor Ivo Šašek.

Ocenění Regionální potravina mohou získat pouze malí a střední producenti zemědělských a potravinářských výrobků do 250 zaměstnanců. Vítěz dostává certifikát a může značku Regionální potravina daného kraje užívat čtyři roky. Po této lhůtě ji musí opět obhajovat.

Komisi, která o udělení ocenění rozhoduje, tvoří zástupci Ministerstva zemědělství ČR, krajského úřadu, Státního zemědělského intervenčního fondu, Státní zemědělské a potravinářské inspekce, Státní veterinární správy, Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR. Regionální potravina je projektem Ministerstva zemědělství. Státní zemědělský intervenční fond značku administruje. V současné době je oceněno 409 produktů od 313 výrobců.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto Regionální potravina

Štítky regionální potravina, soutěž, ocenění, značka, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.