Dnes, 12:02
Novou historickou trolejbusovou linku H spouští Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP). Do ulic Plzně poprvé vyjede v sobotu 27. června. V provozu bude o víkendech a státních svátcích až do konce prázdnin. Na linku budou nasazovány historické trolejbusy typu 14Tr, 15Tr a 21Tr.
„Nová linka bude jezdit po trase Malvíny – Techmania – DEPO2015 – Hlavní nádraží – Prazdroj – DEPO2015 – Techmania – Malvíny a budou na ni nasazovány historické trolejbusy PMDP typu 14Tr, 15Tr a 21Tr, tedy vozy, které už na pravidelných linkách neuvidíte,“ říká mluvčí PMDP René Vávro. První spoj bude vyjíždět ze zastávky Techmania v 9:46 a poslední pak ze zastávky Hlavní nádraží v 18:10. Jízdenku pořídí zájemci přímo ve voze za cenu 100 Kč.
„Jízdenka bude v daný den platit na libovolný počet jízd a děti do 3 let budou mít přepravu zdarma. Při zakoupení jízdenky získají cestující navíc zajímavé výhody u zapojených partnerů na trase linky,“ uvedl dopravně provozní ředitel PMDP Miroslav Macháň.
Pokud se cestující prokáže jízdenkou v Techmania Science Center bude mít vstup pouze za 170 Kč, v kavárně Foyer v areálu DEPO2015 si může dát kávu za symbolickou korunu a na horním výčepu na Spilce v Plzeňském Prazdroji se bude moci osvěžit jedním čepovaným pivem zdarma.
Neděle, 21. června 2026, 08:01
Letos uplynulo už 90 let od zahájení výroby trolejbusů Škoda a 85 let od zahájení jejich provozu v Plzni. Dopravní podniky proto chtěly tato výročí náležitě oslavit. Hlavním dějištěm slavností byla kreativní zóna DEPO2015, kde byly k vidění...
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?