pondělí 6. července 2020 Státní svátek - Mistr Jan Hus

V kraji přibyly dva nové případy nákazy koronavirem. Už jsme na čísle 636 nakažených

Pondělní statistiky sice ukazovaly nulu v kolonce nově nakažení, vyhráno ale není. Úterní den přinesl dva nové případy nákazy onemocnění COVID- 19. V regionu bylo k úternímu večeru 636 potvrzených nákaz od začátku pandemie.

Od prvního výskytu koronaviru provedli hygienici 11 025 testů. Další stovky lidí si testy nechaly udělat jako samoplátci. Více než dvě třetiny nemocných, u kterých byla nákaza prokázaná, se už uzdravily. Dva negativní testy potvrdily vyléčení u 433 lidí. Nemoci v kraji podlehlo 13 lidí.

Nejvíce nakažených stále zůstává na Domažlicku, kde je 340 potvrzených případů. 232 pacientů se již zotavilo.  Na Klatovsku hlásí Krajská hygienická stanice 86 potvrzených případů a 69 uzdravených. Třetí nejvyšší počet nakažených připadá na Plzeň - město, kde evidují 78 případů a 60 vyléčených.

Na Tachovsku zaznamenali hygienici 53 případů nákazy a 29 pacientů, kterým vyšel negativně i druhý test. Na jižním Plzeňsku evidují 46 nakažených, 24 uzdravených. Severní Plzeňsko hlásí 27 případů a 16 zotavených. Nejnižší číslo mají na Rokycansku, kde se covid- 19 projevil u 6 pacientů. Tři z nich už jsou z nemoci venku.

Podle ministerstva zdravotnictví byl dosud koronavirus potvrzen u 634 lidí s trvalým bydlištěm v Plzeňském kraji. Na 100.000 obyvatel připadá v přepočtu 109 nemocných, což je čtvrtý největší výskyt mezi kraji v ČR.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky COVID-19, koronavirus, statistika, počet nakažených, Plzeňský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.