Počasí dnes27 °C, zítra26 °C
Úterý 16. července 2024  |  Svátek má Luboš
Bez reklam

VIDEO: Řidiči drahých a luxusních aut neustále parkují na místech pro invalidy, hrozí jim pokuta i odtah

Po celé Plzni se městští strážníci potkávají s bezohlednými řidiči, kteří parkují na místech pro osoby se zdravotním postižením. V mnoha případem navíc figurují majitelé luxusních vozidel. Těm hrozí několikatisícové pokuty, trestné body i odtah auta.

„Znovu se na vás obracíme s prosbou, abyste bez patřičných oprávnění neparkovali na místech pro ZTP. Pokud na vyhrazeném místě budete neoprávněně parkovat, budete tím ztěžovat život osobám se zdravotním postižením,“ apelují na veřejnost městští policisté prostřednictvím svých sociálních sítích.

Jako důkaz přidali video, na kterém odtahují drahý vůz značky Audi. A není to zdaleka poprvé. Již dříve skončil na korbě odtahového vozidla luxusní mercedes, jehož majitel moc nad parkováním nepřemýšlel a nechal auto na prvním volném místě v Plachého ulici. Problém s bezohlednými řidiči byl kupříkladu i na Doubravce. A všímají si toho i samotní Plzeňané.

„Na místech, vyhrazených pro invalidy, může bez platného oprávnění a důvodu zaparkovat jenom duševní chudák. Tenhle blb to tam zaparkoval pravděpodobně s obvyklou výmluvou těhle imbecilů. Totiž, že je tam víc místa a jejich miláčka mu neodřou. Chudák investoval do drahého vozu a teď nemá na případné opravy. Zkrátka inteligence a morálka na nule,“ nešetřil kritikou Pavel M.

„Mám kartu na dceru. Občas ji využijeme, když není volné jiné místo, nebo u supermarketu, kde je pro nás bezpečnější být co nejblíže a nemuset se proplétat mezi auty. Občas se na vyhrazené místo nedostaneme vůbec, neboť před ním parkuje jiný osobní automobil, takže tam není možné vůbec zajet,“ sdílela svou zkušenost Hana K.

Jen v loňském roce řešili městští strážníci 719 případů neoprávněného stání, nebo zastavení na místě pro zdravotně tělesně postižené nebo zneužití parkovací karty ZTP. „Pokud řidič neoprávněně stojí s vozidlem na parkovišti pro vozidlo označené parkovacím průkazem pro osoby se zdravotním pojištěním, hrozí mu na místě pokuta v rozmezí od 2 500 do 3 500 korun, ve správním řízení je to od 4 000 do 10 000 Kč a do karty řidiče mu budou připsány dva body,“ dodala mluvčí Městské policie Plzeň Jana Pužmanová. Zároveň mohou policisté přistoupit k odtahu auta.

Hodnocení článku je 82 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto MP Plzeň

Štítky bezohledný řidič, parkování na místech pro invalidy, ZTP parkovací místa, parkovací místa, parkovací stání, odtah auta

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

VIDEO: Řidiči drahých a luxusních aut neustále parkují na místech pro invalidy, hrozí jim pokuta i odtah  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.