pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Vyčerpávající akce, zraněného kačera proháněl záchranář na kajaku po celém rybníku

Fyzicky náročnou záchrannou akci absolvoval na kajaku v ledové vodě a s respirátorem na obličeji pracovník plzeňské záchranné stanice živočichů. Zraněného kačera naháněl na Lopatském rybníku pod Státním zámkem Kozel na jižním Plzeňsku.

„Volali nám lidé, že u Šťáhlav je mezi kachnami a labutím párem jeden samec kachny divoké s ošklivě zlomeným křídlem. Lidí volalo tak moc, že i přesto, že samci divokých kachen jsou lovnou zvěří a v přírodě plní funkci hlavně potravy pro jiné predátory, jsme na rybník vyjeli a poraněného samce odchytili,“ řekl šéf záchranné stanice Karel Makoň.

Samotný odchyt ovšem vůbec nebyl jednoduchou záležitostí. „Po prvním neúspěšném pokusu o odchyt samce na rohlík do podběráku, jsme museli nasadit kajak a Radka Zemana, který neustále se potápějícího kačera na Kozlu zhruba po 10 minutách v kajaku s respirátorem na obličeji uhonil a odchytil,“ popsal akci zvířecí záchranář.

Po amputaci konce roztříštěného levého křídla bude kačer pravděpodobně zařazen do chovu v zajetí a čeká ho klidný a pokojný život se zajištěným přísunem potravy. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto DESOP

Štítky Záchranná stanice, DESOP, Karel Makoň, záchrana, kačer

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.