Počasí dnes0 °C, zítra3,5 °C
Sobota 22. února 2025  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Plzeňský kraj dá tři miliony korun na podporu domácích hospiců, menší částka půjde také do sousedního kraje

Autoři | Foto Pixabay.com

Necelé tři miliony korun poskytne Plzeňský kraj provozovatelům domácí hospicové péče. O dotaci pořádala celkem tři zařízení. Největší částka ve výši přes dva miliony půjde na podporu Hospice sv. Lazara, jenž je jediným lůžkovým zařízením svého druhu v Plzeňském kraji a který také poskytuje mobilní hospicovou péči. Další podporu získá například tachovský Domácí hospic Západ. Neinvestiční dotaci v řádu desítek tisíc získal také hospic v sousedním Jihočeském kraji, který se stará o pacienty i z našeho regionu.

Rada Plzeňského kraje schválila a doporučila zastupitelstvu poskytnutí dotací na podporu hospicové péče pro tento rok. O dotaci požádali tři žadatelé v celkové hodnotě 2 970 000 korun.

„Cílem tohoto našeho dotačního titulu je finančně podpořit poskytovatele zdravotních služeb, kteří zajišťují domácí hospicovou péči a umožňují tím nevyléčitelně nemocným v preterminálním a terminálním stadiu života dožít ve vlastním sociálním prostředí,“ vyzdvihl náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví Pavel Hais (Piráti).

V Hospicu sv. Lazara věří, že se přestěhují do důstojnějšího prostředí. Peníze na novou budovu shání od dárců

Plzeňský Hospic sv. Lazara je jediné lůžkové zařízení svého druhu v Plzeňském kraji. Momentálně sídlí v problematické lokalitě Petrohrad v městské části Slovany. Vnitroblok je přeplněný auty a příbuzní pacientů nemají kde parkovat. Problém...

Pro plzeňský Hospic svatého Lazara, který vznikl v roce 1998 jako jeden z prvních v zemi, odsouhlasila rada dotaci ve výši 2 160 000 korun a pro tachovský Domácí hospic Západ 769 500 korun. Tento menší a mladší hospic měl od září do konce loňského roku v péči 19 klientů v Tachově a okolí, kde dříve působil Hospic sv. Jiří. O tři klienty z Plzeňského kraje se loni v domácí péči staral jihočeský Hospic sv. Jana Neumanna. Do jihočeského kraje proto z Plzně poputuje také neinvestiční dotace ve výši 45 500 korun.

 „Hospic sv. Jana Neumana má sice sídlo v Jihočeském kraji, ale poskytuje domácí hospicovou péči částečně i v kraji Plzeňském, konkrétně pak v regionu, který s ním přímo sousedí a kde by jinak poskytování péče nebylo zajištěno,“ doplnil Hais.

Čtete také:

Ohodnoť článek

Štítky podpora hospicové péče, domácí hospicová péče, hospic sv. Lazara, Domácí hospic Západ, ospic sv. Jana Neumanna

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Plzeňský kraj dá tři miliony korun na podporu domácích hospiců, menší částka půjde také do sousedního kraje  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.