Počasí dnes6 °C, zítra8 °C
Pondělí 26. února 2024  |  Svátek má Dorota
Bez reklam

Dvě letadla se srazila na letišti u Klatov, záchranáři ošetřili čtyři lidi včetně dvou dětí

Ke kuriózní nehodě došlo v neděli večer na letišti Chaloupky nedaleko Klatov. Během přistávacího manévru se tam střetla dvě letadla. Na místo okamžitě zamířily všechny záchranné složky. Hrozivě vypadající událost si naštěstí nevyžádala žádná vážná zranění, přesto všichni čtyři účastníci putovali do nemocnice. Mezi nimi byly i dvě děti.

K děsivě vypadající nehodě došlo krátce před osmou hodinou večerní. Na travnaté ploše letiště se srazily dva malé letouny, přičemž v každém cestovaly dvě osoby. „Jednu ze čtyř osob jsme vyprošťovali. Hasiči zajistili místo nehody a provedli přečerpání pohonných hmot z obou letadel," informoval mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

„Na místě jsme ošetřili celkem čtyři osoby. Hrozivě vypadající nehoda se naštěstí obešla bez vážných zranění, ale vzhledem k mechanismu události, byly dvě osoby letecky transportovány do nemocnice. Jednalo se o muže narozeného v roce 1973 a dítě. Druhý muž a dítě byli do nemocnice převezeni pozemní cestou. Všichni na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín,“ upřesnila mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

Na místě se již pohybuje policie, blíže k nehodě se ale s ohledem na vyšetřování nevyjadřuje. Případem se budou zabývat také vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Podle informací České tiskové kanceláře se srazila letadla registrovaná v zahraničí, nejméně jedno z nich byla malá cessna s registrací v Německu.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto ZZS PK, HZS PK

Štítky letecká nehoda, střet dvou letadel, srážka letadel, Klatovsko, letiště Chaloupky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Dvě letadla se srazila na letišti u Klatov, záchranáři ošetřili čtyři lidi včetně dvou dětí  |  Zprávy  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.