Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Z psychiatrické nemocnice utekl polský pacient, může být nebezpečný

Policisté pátrají po pětatřicetiletém Polákovi, který má nařízené ústavní léčení v Psychiatrické nemocnici v Dobřanech. Včera se nevrátil z odpolední vycházky ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Podle policie může být ohroženo jeho zdraví a je zde riziko, že by mohl napadnout ostatní lidi. Pokud jej uvidíte, nepokoušejte se ho zadržet a obraťte se na linku 158.

„Muž má nařízené ústavní psychiatrické léčení kvůli psychické nemoci. Z nemocnice odešel včera v 14:45 hodin na povolenou vycházku po areálu nemocnice, ale do ústavu se již nevrátil a nepodal o sobě žádnou zprávu. Může být ohroženo jeho zdraví, ale také jeho okolí, kdy může napadat ostatní osoby,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová

Hledaný muž je vysoký 176 centimetrů střední postavy. Má oválný obličej, krátké hnědé vlasy, zelené oči a nosí strniště. Na sobě by měl mít zimní tmavou bundu, džíny a zimní boty. Cizinec hovoří česky, ale je mu špatně rozumět. „Šetřením bylo zjištěno, že by se mohl pohybovat v okrese Rakovník, ke kterému má osobní vztah. Policisté přijmou k hledanému jakoukoliv informaci na lince 158 nebo na jakékoliv policejní služebně,“ dodala mluvčí.

Hodnocení článku je 72 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky pátrání, psychiatrická nemocnice, Dobřany, uprchlý pacient

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.