Počasí dnes4 °C, zítra0 °C
Sobota 4. února 2023  |  Svátek má Jarmila

Pátrání po dvanáctileté Anetě má šťastný konec, dívku se podařilo najít až v Praze. Teď už je v pořádku doma

Pohřešovaná dívka odešla v úterních dopoledních hodinách ze školy ve Všerubech na severním Plzeňsku. Podle policie přišla do školy s věcmi na převlečení a nejspíš si plánovala útěk z domova. Ještě ten den se rozjelo velké policejní pátrání. Ve čtvrtek ráno přišla dobrá zpráva - dívku se podařilo najít v Praze. Nyní už je v pořádku u svých rodičů.

„Díky výborné práci úněšovských policistů ve spolupráci s ostatními kolegy byla dívka vypátrána včerejšího dne ve večerních hodinách v Praze. V pořádku byla předána rodičům. Děkujeme médiím a veřejnosti za sdílení a pomoc při pátrání," sdělila dnes ráno policejní mluvčí Eva Červenková bez dalších podrobností.

Dívka odešla v úterý dopoledne ze základní školy ve Všerubech. Domů už nedorazila. Policie ihned zveřejnila dívčinu fotografii i popis oblečení, které měla naposledy na sobě. Vyšetřovatelé hledali stopy v rodině a snažili se získat informace také ve škole a od dívčinných přátel. 

„Prověrkou policisté zjistili, že dívka přišla do školy již bez věcí na vyučování a místo nich měla sbalené věci na převlečení. Policisté provedli prověrky na vlakových a autobusových zastávkách a nádražích a na dalších místech, kde by se dívka mohla zdržovat," doplnila policistka Červenková. 

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky pohřešovaná dívka, útěk z doma, pátrání, dítě na útěku

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.