Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

K bezmocné seniorce se strážníci dostávali oknem, žena ležela na podlaze a nemohla se hýbat

Slabé volání o pomoc z bytu osmaosmdesátileté ženy zaslechl mladý muž z Plzně a okamžitě zalarmoval policii. Strážníci to ale neměli vůbec jednoduché, dveře do bytu totiž nedokázali otevřít. Nakonec popadli žebřík a k seniorce přispěchali oknem. Bezmocnou a zmatenou stařenku našli ležet na podlaze.

Velmi pozorného souseda má osmaosmdesátiletá žena ze Slovan. Mladý muž si totiž všiml, že se v jejím bytě podezřele dlouho svítí. Pokoušel se proto na ženu dozvonit, ale nikdo neodpovídal. Obrátil se proto na policii.

„Ještě před jejich příjezdem pokusil přes okno nahlédnout dovnitř a projevil důvodnou obavu, že žena leží na podlaze. Z bytu se tou dobou ozývalo slabé naléhavé volání o pomoc. Dostat se do bytu však nebylo jednoduché. Při otevírání dveří nebyli strážníci s nástroji speciálně k tomu určenými úspěšní,“ popsala mluvčí plzeňských strážníků Jana Pužmanová.

Pohotově se rozhodli pro náhradní řešení a pomocí teleskopického žebříku se dostali k oknu. Skrze něj spatřili tělo ženy ležící u postele. „Hlídka s pomocí náčiní pro otevírání oken z venkovní strany okno bez poškození otevřela a vstoupila dovnitř. Seniorka působila zmateným dojmem, vůbec nevěděla, kde je, ani co se jí stalo a stěžovala si na bolest páteře, kvůli níž se nemohla pohnout,“ pokračuje Pužmanová.

Strážníci ženě poskytli nezbytnou první pomoc. Přikryli ji dekou, aby neprochladla a zavolali záchranku. O seniorku se starali až do příjezdu záchranářů. O situace také telefonicky informovali seniorčina syna.

.

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto MP Plzeň

Štítky zraněná seniorka, záchrana seniorky, záchrana ženy, městská policie, bezmocná seniorka, okno, podlaha, Plzeň, Plzeň 2-Slovany

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.