Čt 13. 8. 2026Alena

Solaris Urbino 18

Tramvaje Škoda 40T jezdí v Plzni už od října 2021Doprava

Cestující v plzeňské MHD se i letos dočkají nových tramvají i autobusů

I v letošním roce pokračují Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) v rozsáhlé modernizaci vozového parku. Celkem bude pořízeno 25 nových vozů napříč všemi trakcemi, včetně prvních kloubových SOR NS18 z nové rámcové smlouvy nebo posledních tramvají Škoda 40T. Moderní vozidla přinesou cestujícím vyšší komfort a vozový park plzeňské MHD se stane stoprocentně nízkopodlažní.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Hasiči bojují s velkým požárem lesa a pole. Zasahuje obrovské množství technikyZprávy

Hasiči bojují s velkým požárem lesa a pole. Zasahuje obrovské množství techniky

S rozsáhlým požárem lesa a pole bojují ve čtvrtek odpoledne hasiči poblíž Újezdce u Klatov. Byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Požár zasáhl plochu o rozloze jednoho hektaru. Práci hasičů komplikuje větrné počasí a vedro.

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek BangaZprávy

Plzeň vidí ostřeji. Alensa otevřela novou optiku, pásku přestřihl Radek Banga

Západočeská metropole se dočkala moderního přístupu v péči o zrak. Populární prodejce kontaktních čoček a brýlí, optika Alensa, otevřel v Plzni svou zbrusu novou kamennou optiku. Slavnostní den si nenechal ujít ani dlouholetý ambasador značky, hudebník Radek Banga, který do nové pobočky vnesl svou typickou energii a dobrou náladu.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook