Čt 13. 8. 2026Alena

sjezd s pochodněmi

Ilustrační fotoZprávy

I když je sněhu po oblevě málo, přesto se v západní části Šumavy lyžuje na několika místech na Železnorudsku

Podmínkám pro lyžování na šumavském Špičáku pomohly dva předchozí chladnější dny z 27. a 28. prosince, kdy se díky mrazu mohlo opět spustit zasněžování. V Plzeňském kraji se lyžuje ve většině areálů, zejména v západočeské části Šumavy v okolí Železné Rudy, v Kašperských horách a ode dneška také v Nýrsku. Běžecké stopy se neupravují, není přírodní sníh.

Slavná tradice se musí dodržet i když není sníh. S pochodněmi se z nejprudší české sjezdovky na šumavském Špičáku poběžíZprávy

Slavná tradice se musí dodržet i když není sníh. S pochodněmi se z nejprudší české sjezdovky na šumavském Špičáku tentokrát poběží

Ani letos se neuskuteční v plné kráse legendární silvestrovská jízda s pochodněmi po nejprudší české sjezdovce Šance na šumavském Špičáku. Zatímco ve dvou předchozích ročnících znemožnila jízdu koronavirová opatření, tu letošní zkomplikoval akutní nedostatek sněhu způsobený oblevou. Přesto se nadšenci s hořícími pochodněmi v rukou na sjezdovce v obvyklém čase tentokrát objeví! Seběhnou ji v botách!

Kvůli covidu letos opět nebude slavná silvestrovská jízda spochodněmi na ŠpičákuZprávy

Kvůli covidu letos opět nebude slavná silvestrovská jízda spochodněmi na Špičáku

Horská služba Šumava se letos nerozloučí s končícím rokem tradičním sjezdem s pochodněmi po nejprudší sjezdovce Šance na Špičáku v Železné Rudě. Poslední prosincový den se každý rok vydává z vrcholku zhruba 40 členů šumavské horské služby a lyžařů. Loučení se starým rokem přihlížejí stovky návštěvníků hor i místních. Za epidemie covidu nepovažuje horská služba takto masovou akci za vhodnou. Akce se neuskutečnila kvůli pandemii ani loni, předchozí ročníky zase hatil nedostatek sněhu.

Silvestrovská jízda po nejprudší sjezdovce v Česku je magickým zážitkemSpolečnost

Slavná silvestrovská jízda s pochodněmi po nejprudší české sjezdovce letos nebude

Ani letos se neuskuteční legendární silvestrovská jízda s pochodněmi po nejprudší české sjezdovce Šance na šumavském Špičáku. Jízdou se s uplynulým rokem tradičně loučí členové Horské služby a šumavští lyžaři. V minulých létech se akce nemohla uskutečnit vzhledem k nedostatku sněhu, tentokrát jízdu překazila protikoronavirová opatření.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nebeské divadlo, které se jen tak nevidí. Podívejte se na úchvatné fotky zatměníZprávy

Nebeské divadlo, které se jen tak nevidí. Podívejte se na úchvatné fotky zatmění

Česko zažilo částečné zatmění Slunce. Na našem území bylo nejvýraznější od roku 1999. Letošní největší procento zakrytí slunečního kotouče mohli v tuzemsku sledovat lidé na západě Čech. Bohužel se místy na poslední chvíli přihnala oblačnost. I tak se fotografům i amatérům podařilo zachytit úchvatné snímky, které vám přinášíme v naší fotogalerii.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook