park U Bazénu
ZprávySpojení města s přírodou, obvod představí obyvatelům plán proměny parku U Bazénu
Jeden z nejrušnějších plzeňských městských parků U Bazénu projde proměnou. Do budoucí podoby mohla promluvit také veřejnost. Lidé si pochvalovali velké množství zeleně, chyběly jim ale toalety nebo třeba menší kavárna. Všechny jejich podněty zahrnuli architekti do studie, kterou obvod po prázdninách představí místním občanům.
ZprávyKlasiku převálcoval outsider. Anketa o nejkrásnější vánoční strom obvodu má překvapivého vítěze
Nekrásnější vánoční strom v rámci plzeňských městských obvodů mají Radčice. Rozhodli o tom v anketě čtenáři Plzeňské Drbny. Pomyslné stříbro bere unikátní plovoucí strom na hladině borské přehrady v centrálním obvodu, bronz patří stromu na Lochotíně, kde letos poprvé září také fotopoint.
ZprávyVeřejnost diskutovala s představiteli obvodu o budoucnosti a nové podobě plzeňského parku U Bazénu
O budoucnosti parku U Bazénu v Plzni na Lochotíně diskutovalo vedení prvního obvodu na prvním plánovacím setkání s občany. Komentované procházky po parku se účastnilo kolem třiceti místních obyvatel. Lidé se shodují na tom, že park by měl být zelený, klidný a měl sloužit občanům všech generací. Zahrnuje i dožívající Sport park 1.
ZprávyVeřejnost se může přímo v terénu zapojit do diskuse o nové podobě parku U Bazénu
Nová podoba parku U Bazénu (dříve zvaný Centrální), který se nachází uvnitř rozlehlého sídliště v Plzni na Lochotíně se bude veřejně projednávat v úterý 17. září. A to přímo ve zmíněném parku, od 17.00 hodin. Vedení prvního plzeňského obvodu chce k diskuzi o budoucím využití území přizvat místní obyvatele.








