So 15. 8. 2026Hana

kopie korunovačních klenotů

Šumavský hrad Kašperk nabízí výstavu kopií českých korunovačních klenotůKultura

Šumavský hrad Kašperk nabízí výstavu kopií českých korunovačních klenotů. K vidění je i kopie Pražského Jezulátka

Nejvýše položený královský hrad Kašperk, založený na Šumavě králem Karlem IV., vystavuje celý květen a červen v západní věži hradu repliky českých korunovačních klenotů. Kromě kopií klenotů, které jsou vytvořené předními klenotníky, výstava nabízí také řadu doprovodných textů a dalších replik předmětů spojených s 22 korunovanými panovníky.

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Začaly velkolepé Chodské slavnosti, město si po letech nechá změřit návštěvnostZprávy

Začaly velkolepé Chodské slavnosti, město si po letech nechá změřit návštěvnost

Tři pódia, 782 účinkujících, téměř 50 pořadů v hlavním programu a další doprovodné akce. To všechno nabízí v pořadí již 72. ročník Chodských slavností – Vavřinecké pouti v Domažlicích. Jeden z největších a nejstarších národopisných festivalů navštěvují desetitisíce lidí z celého Česka i ze zahraničí. Přesný počet návštěvníků chce letos město zjistit prostřednictvím dat mobilních operátorů.

Výstava Zvířata promění pohled na přírodu i svět kolem násZprávy

Výstava Zvířata promění pohled na přírodu i svět kolem nás

Jak dnes vnímáme přírodu a zvířata v době mobilních telefonů a digitálních obrazů? Nová výstava Zvířata / Transformace vnímání na hradě a zámku Klenová představuje díla sedmi českých i zahraničních autorů, kteří návštěvníky zvou k zamyšlení nad tím, jak se mění náš vztah k okolnímu světu. Výstava potrvá do 31. října.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook