neděle 20. června 2021 Květa

Bouřlivák Limba oznámil konec kariéry, jeho dres s číslem 8 už nikdo jiný ve Viktorii Plzeň neoblékne

Ukončení profesionální fotbalové kariéry oznámil v sedmatřiceti letech plzeňský bouřlivák a žijící legenda, David Limberský. Byl u všech trofejí a úspěchů, které FC Viktoria Plzeň za poslední dekádu získala. Je odchovancem klubu. Jeho srdce bije červenomodře. A vedení klubu už teď chystá pro svého populárního hráče hodně velkou oslavu. Plzeňský dres s osmičkou na zádech, který nosil právě Limberský, už nikdo jiný v klubu neoblékne.

DAVID LIMBERSKÝ V ČÍSLECH: 417 ligových zápasů v dresu Viktorie (včetně 24 ve druhé lize)
84 zápasů v evropských pohárech v dresu Viktorie
544 soutěžních zápasů v dresu Viktorie
25 soutěžních gólů v dresu Viktorie
5 mistrovských titulů v dresu Viktorie
2 Superpoháry v dresu Viktorie
1 Český pohár v dresu Viktorie
3 účasti v základní skupině UEFA Champions League

Po posledním zápase sezony odjel David Limberský s manželkou Lenkou na dovolenou, kde si hodlal po náročném fotbalovém roce odpočinout. A hlavně si chtěl promyslet svou fotbalovou budoucnost. „Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru,“ vysvětluje své překvapivé rozhodnutí David Limberský. „Tělo si už prostě řeklo dost,“ dodal.

Ihned po návratu z dovolené došlo k plánované schůzce Davida Limberského s generálním manažerem Viktorie Adolfem Šádkem. „S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme,“ uvedl Adolf Šádek.

Na start letní přípravy Viktorie se tedy „Limba“ už nepostaví. Slova o loučení však nejsou na místě. „Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty,“ řekl David Limberský, jenž nevylučuje ani to, že se v budoucnu objeví na hřišti v nižších amatérských soutěžích.

Adolf Šádek zároveň avizoval, že číslo 8, které nosil na zádech právě David Limberský, na jeho počest žádný z fotbalistů v našem klubu v příští sezoně neobleče.

„David Limberský je ikonou klubu a podle toho mu budeme chtít připravit i důstojnou rozlučku. Jakmile to bude možné a diváci budou moci zaplnit tribuny Doosan Areny, tento zápas na počest Davida Limberského určitě uspořádáme,“ řekl generální ředitel klubu.

„Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou. Ale jak jsem řekl, neloučím se, viktoriánem budu navždy!“ uzavřel David Limberský.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Ladislav Nussbauer | Zdroj FC Viktoria Plzeň

Štítky David Limberský, konec kariéry, FC Viktoria Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.