sobota 16. ledna 2021 Ctirad

Viktoriáni nemohou hrát, zapojili se proto do výuky žáků prvního stupně základních škol

Do výuky žáků prvního stupně základních škol se překvapivě zapojili prostřednictvím svého projektu hráči FC Viktoria Plzeň. V situaci, kdy jsou zavřené všechny školy, chtějí viktoriáni alespoň trochu pomoci. Připravili si sérii zábavných úloh, které mohou děti celý týden vyplňovat. Jednotlivými úkoly je provedou samotní hráči Viktorky.

Vlastivěda se Zdeňkem Ondráškem, angličtina s Jeanem-Davidem Beauguelem či čeština s Lukášem Kalvachem. Pět dní, pět předmětů. A na každý speciální úlohy. Tak vypadá projekt „Viktorka pomáhá s výukou“, který startuje dnešním dnem.

V roce 2015 FC Viktoria Plzeň oficiálně spustila projekt Viktorka do škol. Za hlavní cíle si dává rozšířit povědomí mezi dětmi na základních školách o plzeňském klubu, vytvořit vazbu a sounáležitost dětí s klubem, nabídnout zážitky spojené s fotbalem, přes populární osobnosti FC Viktoria Plzeň zdůrazňovat důležitost sportování a vzdělání a také budovat vztah dětí ke sportu, především k fotbalu.

„Zaměřili jsme se na nejmenší, tedy žáky prvního stupně základních škol. Našim cílem je přispět zábavnou formou k výuce, kterou teď mají z domova. Účast je samozřejmě dobrovolná, ale věříme, že se zapojí co nejvíce dětí,“ představuje projekt mluvčí klubu Václav Hanzlík.

„Zdeněk Ondrášek, jenž během své kariéry hrál v Polsku, Norsku či americkém Dallasu je kovaný v zeměpisu a vlastivědě, oproti tomu Lukáš Kalvach je garantem pro správnou češtinu. Kdo jiný by měl mít pod palcem matematiku než Aleš Hruška? Odjakživa se v úlohách nesmí míchat jablka s hruškami, že? A výtvarná výchova? Zde je jasnou volbou Aleš Čermák, kreativní muž z viktoriánské záložní řady,“ komentuje rozdělení jednotlivých amatérských kantorů mluvčí klubu.  Pro děti je připraveno celkem pět předmětů – čeština, angličtina, prvouka/vlastivěda, matematika a výtvarná výchova. Každý předmět má svého garanta z řad viktoriánských hráčů. Jean-David Beauguel se ujal angličtiny, tedy jazyku, který kromě své rodné francouzštiny bravurně ovládá.

Na každý den od pondělí do pátku je tedy připravený jeden předmět ve třech stupních obtížnosti, pro prvňáčky, pro 2. a 3. střídu a pro nejstarší, tedy žáky 4. a 5. tříd.

„Úkolem každého žáka bude splnit všech pět předmětů a doručit nám listy vyplněných úloh. Ze všech správných řešitelů následně vybere každý hráč tři vítěze pro každý den, kterému zašle malý viktoriánský dárek,“ vysvětluje Václav Hanzlík.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň

Štítky FC Viktoria Plzeň, fotbal, fotbalisté, výuka, základní škola, zábavné úkoly

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.