Počasí dnes13 °C, zítra20 °C

Slavia porazila Plzeň 3:1 a vede fotbalovou ligu už o pět bodů

Fotbalisté Slavie porazili v druhém kole nadstavby první ligy v přímém souboji o titul Plzeň třemi góly v posledních deseti minutách 3:1. Pražané zvýšili svůj náskok na druhou Viktorii na pět bodů a přiblížili se k mistrovskému primátu. Červenobílým stačí ve zbylých třech zápasech soutěže uhrát bez ohledu na výsledky Západočechů aspoň čtyři body.

V Edenu se dlouho hrál opatrný zápas. V 64. minutě měla blízko k vedení Plzeň, ale střídající Jan Kovařík trefil jen tyč. V 81. minutě otevřel skóre domácí Lukáš Masopust, v 87. minutě zvýšil z penalty Tomáš Souček a za další dvě minuty přidal třetí gól Ibrahim Traoré. V závěru už jen snížil Kovařík. Slavia doma porazila Plzeň pošesté za sebou.

Autoři | Foto FC Viktoria Plzeň/Martin Skála

Štítky Sport, fotbal, první, nadstavba, 2. kolo, Slavia, Plzeň, FC Viktoria Plzeň, SK Slavia Praha, Stadion Eden, Jan Kovařík, Lukáš Masopust, Tomáš Souček, Ibrahim Traoré

Slavia porazila Plzeň 3:1 a vede fotbalovou ligu už o pět bodů  |  Fotbal  |  Sport  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí