čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Pacienty dětské kliniky FN Plzeň velikonoční beránek nepokaká, dárky jim přivezli viktoriáni

Vedle rozvozu obědů pro strážníky plzeňské městské policie se zapojil další hráč FC Viktoria Plzeň do charitativní činnosti. Aby dětské pacienty ve Fakultní nemocnici v Plzni „nepokakal“ velikonoční beránek, zavezl jim francouzský útočník Jean-David Beauguel dárky v podobě dresů, míčů a sladkostí. Tradice se prostě musí dodržovat i v době nouzového stavu.

„Mám hrozně rád děti a je mi moc líto těch, kteří na Velikonoce nemohou být doma, ale musí je trávit právě v nemocnici,“ svěřil se fotbalista Jean-David Beauguel.

Tomu bylo zároveň trochu líto, že nemohl viktoriánské dárky předat osobně přímo na dětské klinice. „Hned bych za dětmi vyrazil, ale bohužel to není možné, musíme všichni respektovat nařízení. Tak snad je aspoň potěší dárky od Viktorky a potkám se s nimi třeba někdy na fotbale,“ uvedl.

Každý dětský pacient, který tráví svátky ve FN, tedy dnes obdržel dárkový balíček s podepsaným dresem, kartičkou hráče, viktoriánským miniballem a čokoládovými sladkostmi.

„Viktorce děkujeme, že nezapomněla v dnešní době ani na děti, pro které to rovněž není vůbec lehká situace. Snažíme se samozřejmě, aby jich na lůžku zůstalo o svátcích co nejméně, nicméně u některých to vzhledem k onemocnění a léčbě není možné. A těm uděláme nyní alespoň velkou radost,“ řekla primářka dětské kliniky Zdeňka Černá.

„Vážíme si této podpory Viktorky a za vedení FN děkujeme. Spolupracujeme po celý rok, ale nyní o Velikonocích je to ještě hezčí. Všichni dětští tak pacienti dostanou dárek a budou mít radost,“ doplnila náměstkyně FN Plzeň Andrea Mašínová.

„Spolupráce s Fakultní nemocnicí je pro náš klub dlouhodobá a rádi jsme přišli i o Velikonocích. Až se současná situace změní k lepšímu, rádi pozveme zaměstnance FN i znovu k nám na stadion na fotbal,“ uzavřel za management FCVP Petr Chvojka.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Martin Skála

Štítky FCVP, viktoriáni, fotbal, charita, fakultní nemocnice, Velikonoce, děti, dárky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.