Čt 13. 8. 2026Alena
Kultura

Hvězdy vystoupí na benefičním online koncertu „Hrajeme pro 20 ZOO“

RRedakce2 minuty čtení3. 5. 2021, 19:00
ilustrační foto
ilustrační foto · Foto: ZOO Plzeň, Kateřina Misíková

Online benefiční koncert pod názvem “Hrajeme pro 20 ZOO” na podporu 20 zoologických zahrad se uskuteční v neděli 9. května od 17.00 hodin. Hrát se bude nejen pro tu plzeňskou, ale i pro ty ostatní sdružené v UCSZOO–Unie českých a slovenských zoologických zahrad, které se z důvodu několikaměsíční povinné uzávěry ocitly v kritické ekonomické situaci.

Online vysílání proběhne na Ticketstream.cz, kde budou vstupenky v předprodeji od 30. 4. 2021. Cílem tohoto dobročinného projektu je vybrat dostatek financí pro zoologické zahrady a minimalizovat dopad vládních opatření souvisejících s pandemií onemocnění COVID-19.

Za původní myšlenkou i kompletní realizací akce stojí produkční tým vedený Tomášem Vimmerem. „Když se k nám z médií dostala informace o složité situaci zoologických zahrad, cítili jsme potřebu okamžitě pomoci. Obrátili jsme se s nabídkou na ředitele liberecké zoo Davida Nejedla a po konzultaci se rozhodli uspořádat benefiční koncert pro všech dvacet unijních zoologických zahrad,“ říká Tomáš Vimmer. „Jedná se o zcela unikátní projekt, vůbec první svého druhu. Pevně věříme, že přinese úspěch a podaří se nám prostřednictvím známých osobností vybrat pro zoo další finanční prostředky,“ dodává.

Tento unikátní streamovaný online koncert proběhne formou OpenAir na zahradě Lidových sadů, které jsou součástí Zoologické zahrady Liberec. Diváci se tak ocitnou nejen na koncertě plném skvělých interpretů, jako jsou No Name, Rybičky 48, Dan Bárta, MIG21, Jakub Děkan, Denoi, LinaKaro a Igor Orozovič s kapelou, ale též v příjemném a vzdušném prostředí, aniž by opustili své domovy.

Koupí vstupenky si diváci užijí nejen hudební odpoledne plné hvězd, ale též podpoří chod 20 zoologických zahrad v České a Slovenské republice, jejichž aktuální situace je z důvodu omezení souvisejících s pandemií onemocnění COVID-19 kritická. Přestože byly zoologické zahrady v ČR dne 12. 4. 2021 a na Slovensku o týden později opětovně otevřené, zdaleka to nevykompenzuje milionové ztráty za uplynulých několik měsíců, kdy byly zoologické zahrady kvůli vládním opatřením uzavřené.

Více informací na webových stránkách www.hrajemepro20zoo.eu, Facebook – Hrajeme pro 20 ZOO, info@hrajemepro20zoo.eu

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Nebeské divadlo, které se jen tak nevidí. Podívejte se na úchvatné fotky zatměníZprávy

Nebeské divadlo, které se jen tak nevidí. Podívejte se na úchvatné fotky zatmění

Česko zažilo částečné zatmění Slunce. Na našem území bylo nejvýraznější od roku 1999. Letošní největší procento zakrytí slunečního kotouče mohli v tuzemsku sledovat lidé na západě Čech. Bohužel se místy na poslední chvíli přihnala oblačnost. I tak se fotografům i amatérům podařilo zachytit úchvatné snímky, které vám přinášíme v naší fotogalerii.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéZprávy

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook