čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Na Plzeňsku srazilo auto muže, senior na místě zemřel

Osobní auto dnes v lesním úseku silnice z Rokycan do Šťáhlav srazilo chodce. Senior přecházel silnici nedaleko odbočky na obec Mokrouše. Při střetu utrpěl těžká zranění, kterým na místě podlehl, řekla dnes policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Místo nehody je zavřené, dopravu policisté odklánějí po objízdných trasách.

"Lékař záchranné služby po příjezdu na místo události konstatoval u zhruba sedmdesátiletého muže těžká zranění neslučitelná se životem," dodala mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Nehoda se stala kolem 13:30. Ve směru od Rokycan jel čtyřicetiletý řidič s osobním vozidlem Peugeot 406. "Z dosavadního šetření vyplývá, že před křižovatkou na obec Mokrouše došlo v mírné levotočivé zatáčce ke střetu osobního auta se seniorem, který přecházel komunikaci z pravé strany ve směru jízdy vozidla. Požití alkoholu u řidiče policisté vyloučili provedenou dechovou zkouškou," uvedla Jiroušková.

Asi desetikilometrový lesní úsek silnice mezi Rokycany a Štáhlavy je místem, kde se odehrálo několik smrtelných nehod, jen loni tři. U odbočky na Mokrouše zahynul loni v srpnu padesátiletý řidič při nehodě dvou osobních aut. Na konci loňského července se na stejné silnici srazil motocykl s kamionem a oba začaly hořet, motorkář na místě zemřel. V květnu zemřela na silnici mladá řidička při srážce dvou protijedoucích aut. Nejtragičtější nehoda se na silnici stala v roce 2007, kdy se tam srazilo nákladní a osobní auto. Ve zcela zdemolovaném a na kusy roztrhaném osobním autě neměly šanci na přežití dvě ženy a šestileté dítě.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, nehoda, úmrtí, Plzeňsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.