pátek 5. června 2020 Dobroslav

Na nedělní fotbal Plzeň - Sparta budou dohlížet desítky policistů

Desítky policistů budou dohlížet na nedělní rizikový zápas první fotbalové ligy mezi Viktorií Plzeň a Spartou Praha, který začne v 18:00. Situaci a chování nejen fanoušků obou týmů bude už od ranních hodin policie monitorovat v okolí stadionu ve Štruncových sadech, v centru Plzně i v přilehlých městských částech. Novinářům to dnes řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. Podle informací ČTK bude v terénu 100 až 200 státních a desítky městských policistů. Ve městě se navíc poběží od rána půlmaraton a v 15:00 začne utkání hokejové extraligy.

Pod policejním dohledem budou také všechny příjezdové cesty do Plzně. "Budeme pečlivě monitorovat pohyb příznivců obou klubů po Plzni. Před zápasem, v jeho průběhu a po jeho skončení budeme shromažďovat a vyhodnocovat aktuální informace i pomocí mobilního monitorovacího centra," uvedla Hokrová.

Na dodržování veřejného pořádku a bezpečnosti budou dohlížet policisté pořádkové jednotky, dopravní i kriminální služby a policejní vrtulník. "Do opatření budou nasazeni psovodi se služebními psy a pražští policisté na koních," řekla.

Policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu. Fanoušci, kteří přijedou autem, by měli parkovat na vyhrazených parkovištích, aby nebránili provozu. Měli by přijet s časovým předstihem kvůli předpokládanému nárůstu silničního provozu před utkáním.

Policisté a strážníci budou v neděli monitorovat také hokejové utkání extraligy mezi Plzní a Mladou Boleslaví, které začne v 15:00. Policisté doporučují využít parkování nedaleko zimního stadionu v areálu DEPO2015. "Dále upozorňujeme na zvýšení hustoty silničního provozu po utkání při přesunu fanoušků z hokeje na fotbal," uvedla mluvčí.

Už od nedělních ranních hodin se budou po Plzni pohybovat stovky běžců na tradičních závodech pro celou rodinu Škoda FIT půlmaraton, který začne v 11:00 a má limit 1500 účastníků. Běh na trati o délce 21,097 kilometru bude začínat a končit na centrálním náměstí Republiky. "Dojde k řadě dopravních omezení na pozemních komunikacích," uvedla plzeňská policejní mluvčí Michaela Raindlová. Požádala všechny řidiče, aby respektovali pokyny policistů, strážníků a pořadatelů.

Autoři | Foto Luboš Vrabec

Štítky Sport, fotbal, hokej, kondice, policie, první, extraliga, běh, Plzeň, Sparta, M. Boleslav

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.