pondělí 29. listopadu 2021 Zina

Policie stíhá manažerku plzeňské univerzity za podvod, svému známému nechala proplatit faktury za 100 tisíc

Až pětiletý trest může vyfasovat bývalá manažerka Západočeské univerzity v Plzni. Žena měla svému známému proplatit faktury za práci, kterou nikdy neodvedl. Na účtu mu však najednou přibylo sto tisíc korun. Kriminalisté ženu a jejího komplice obvinili z podvodu.

„Policisté zahájili trestní stíhání šestašedesátiletého muže a dvaasedmdesátileté ženy, které obvinili ze spáchání přečinu podvod,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Muž si měl vyfakturovat částku 42 a 58 tisíc korun za zednické práce, které ale nikdy neodvedl.

„Obviněná žena věděla, že fakturované práce nebyly vůbec provedeny. Přesto tuto došlou fakturu zavedla do systému, nechala ji ověřit svoji podřízenou a následně proplatit z účtu poškozeného subjektu,“ pokračuje mluvčí. Univerzita tímto podvodem přišla o sto tisíc korun. Nesrovnalosti následně zjistila při kontrole zadávání a fakturaci veřejných zakázek, na oba podvodníky pak podala trestní oznámení.

„Při běžné kontrolní činnosti jsme zjistili nesrovnalosti, které jsme následně nechali prověřit auditem. Z jeho výsledku jsme vyvodili personální důsledky a podali podnět orgánům činným v trestním řízení,“ uvedla deníku Právo mluvčí Západočeské univerzity Šárka Stará. Policie doplnila, že obviněním hrozí až pětiletý trest.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky krimi, policie, podvod, peníze, faktura, univerzita, Plzeň, ZČU

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.