Počasí dnes10 °C, zítra10 °C
Čtvrtek 22. února 2024  |  Svátek má Petr
Bez reklam

Důvěřivá žena skočila na otřepaný trik podvodníků s vojákem na misi, přišla o desítky tisíc

O pořádný balík peněz přišla během okamžiku starší žena z Plzně. Neznámý pachatel si její důvěru získal na sociálních sítích, kde si dvojice dopisovala. Údajný voják své vyvolené nasliboval hory doly včetně společného života. Mělo to ale drobný háček, chyběly mu peníze.

Otřepaný trik podvodníků zjevně stále funguje. Tentokrát nešťastnice uvěřila, že si píše s vojákem, který je na misi v Afghánistánu. Její důvěrou neotřásl ani fakt, že odtamtud letos odešly zahraniční jednotky NATO a Spojených států. 

„Dvojice si začala dopisovat přes sociální sítě. Pár se sblížil a žena začala podvodníkovi důvěřovat. Ten jí nasliboval krásně strávené chvíle společného života hned poté, co se vrátí z mise. Následně ženu požádal o zaslání finančních prostředků na zaslání balíčku a na další potřeby. Poškozená mu postupně poslala přes 50 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Žádný balíček ji ale nedorazil. Naopak přišla žádost o další peníze. Tehdy ji došlo, že se zřejmě stala obětí podvodníka a věc ohlásila. „Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod a případem se nadále zabývají,“ dodala Raindlová.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Denisa Albaniová

Štítky podvod, peníze, policie, Plzeň, trik, falešný voják, NATO, USA, Afghánistán

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Důvěřivá žena skočila na otřepaný trik podvodníků s vojákem na misi, přišla o desítky tisíc  |  Krimi  |  Plzeňská Drbna - zprávy z Plzně a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.