pondělí 17. května 2021 Aneta

Senior nastoupil do autobusu s granátem ukrytým v čepici, vezl ho odevzdat na policii

S naprosto neuvěřitelným případem se setkali plzeňští policisté. Starší muž našel na půdě bytového domu v Plzni americký ruční granát. Nejprve si myslel, že se jedná o atrapu. Později si to ale rozmyslel a místo toho, aby zavolal policii, rozhodl se ho na služebnu dopravit osobně. Granát schoval do čepice a šel v klidu na autobus.

Nalezený ruční granát se rozhodl senior osobně dovést na policii. Schoval jej tedy do čepice a nasedl na MHD ve směru na městskou část Slovany.

„Na náměstí Milady Horákové oslovil řidiče autobusu s prosbou, zda by mu nepůjčil mobilní telefon, protože potřebuje zavolat na policii, přitom mu ukázal svůj "poklad" ukrytý v čepici. Řidič ihned zalarmoval policii,“ uvedla mluvčí policie Michaela Raidlová.

Na místo okamžitě dorazil i pyrotechnik, který granát zajistil a odvezl k odborné likvidaci. Policisté se případem nadále zabývají.

„Pokud kdekoliv naleznete jakoukoliv munici či výbušninu, v žádném případě s ní nemanipulujte, místo nálezu podle možností zajistěte a ihned kontaktujte policii,“ apeluje mluvčí.

Hodnocení článku je 90 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto PČR

Štítky krimi, Plzeň. granát, munice, pyrotechnik, senior

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.