úterý 20. dubna 2021 Marcela

Ani uplynulý rok neporušil propuštěný vězeň Jiří Kajínek podmínky udělení milosti

Omilostněný nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek, odsouzený původně na doživotí za dvojnásobnou vraždu, má za sebou další rok, kdy se ani jednou nedostal do konfliktu se zákonem. Plzeňský krajský soud každoročně dohlíží na to a prověřuje, zda Kajínek plní podmínky související s udělením milosti z roku 2017. Tehdy ho omilostnil prezident Miloš Zeman. Po dobu sedmi let nesmí Kajínek spáchat žádný trestný čin.  

„Od začátku loňského ledna až doposud nebyl pan Kajínek odsouzen pro žádný trestný čin, ani postižen pro přestupek. Není proti němu vedeno trestní ani přestupkové řízení. Nebyly zjištěny ani jiné skutečnosti, které by zakládaly podezření, že neplní podmínky milosti,“ uvedla pro Právo mluvčí krajského soudu Jana Durná.

Krajský soud prověřuje chování omilostněného Kajínka každých šest měsíců. Zjištěné informace pak jednou za rok odesílá na ministerstvo spravedlnosti. Několik měsíců po propuštění z vězení zavinil Kajínek nedaleko od Plzně dopravní nehodu, kdy nedal přednost jinému vozidlu. Vyvázl s blokovou pokutou a přišel o čtyři body. V roce 2019 dostal dvě pokuty za překročení rychlosti. Ani to nemělo vliv na porušení podmínek udělení milosti.

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Jiří Kajínek, plzeňský krajský soud, milost, trestný čin, přestupky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.