čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Soud v Plzni opět otevře případ matky obžalované z vraždy miminka

Krajský soud v Plzni dnes opět otevře případ dvaatřicetileté ženy obžalované z vraždy jejího novorozeného dítěte. Plzeňský soud ji loni odsoudil k sedmnáctiletému vězení, trest později potvrdil i Vrchní soud v Praze. Žena odmítala, že by dítěti ublížila. Podala dovolání k Nejvyššímu soudu v Brně. Soud jí letos v lednu vyhověl, zrušil předchozí rozsudky a věc vrátil k novému projednání do Plzně. Ženu také propustil z vězení, není ani ve vazbě.

Podle obžaloby i předchozích odsuzujících verdiktů žena v červenci 2017 v noci nebo časně ráno porodila bez pomoci v koupelně živého, donošeného, ale nechtěného chlapce. Těhotenství před okolím tajila. Podle předchozích rozsudků chtěla dítě zabít a způsobila mu hrubým násilím zranění hlavy. V koupelně ji ale vyrušila její matka a chlapce pak autem odvezla do babyboxu v centru města. Z babyboxu ho zdravotníci převezli na neonatologii fakultní nemocnice, kde další den na zlomeniny lebky a krvácení a otok mozku zemřel. Shodou náhod stejný den, o tři hodiny později, někdo do stejného babyboxu odložil dalšího chlapce.

Matka se k činu nepřiznala. Stěžovala si, že krajský soud k ní od začátku přistupoval, jako by byla vinná a nepřipustil důkazy v její prospěch. Argumentovala tím, že nikdy nebylo dostatečně prokázáno, kdy děcko zranění utrpělo. U krajského soudu obhajoba tvrdila, že to mohlo být v době po odložení dítěte do babyboxu a po jeho převozu do nemocnice.

Tento argument ale krajský soud loni odmítl. Nyní se musí podle rozhodnutí Nejvyššího soudu vypořádat s námitkami obžalované, provést další důkazy a znovu rozhodnout. Jednání je nařízeno do čtvrtka.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, soud, vražda, děti, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.