čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Ozbrojen plynovou pistolí a boxerem útočil na kolemjdoucí

Střelba, křik a strkanice. V pátek těsně před polednem bylo na dětském hřiště v Puškinově ulici v Plzni rušno. Strážníci tam vyjížděli k rozepři tří osob, kdy jeden z mužů na místě několikrát vystřelil.

„Na místě se okamžitě ke strážníkům přihlásil svědek událostí, který poskytl popis muže včetně fotografie, kterou stihl pořídit na svůj mobilní telefon. Hlídky městské a státní policie se vydaly propátrat přilehlé okolí,“ shrnula mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Třiatřicetiletého muže nakonec zastihli strážníci v OC Plaza, ale vzhledem k velké koncentraci osob na místě se hlídky rozhodly muže pouze sledovat. „Poté, co se muž vydal na tramvajovou zastávku, kde hrozilo, že nastoupí do tramvaje, hlídka k muži přistoupila a vyzvala jej, aby se zastavil a dal ruce tak, aby na ně viděla. Následně dobrovolně vydal plynovou pistoli společně s pouzdrem,“ dodala mluvčí.

Na dotaz, zda u sebe má ještě nějakou zbraň, odpověděl, že nikoliv. „Avšak při bezpečnostní prohlídce byl u muže nalezen úderný prostředek „boxer“. Strážníkům odvětil, že zbraně má pro svoji bezpečnost a v Puškinově ulici se musel bránit,“ uzavřela mluvčí.

Celým incidentem se nyní zabývá policie.

Foto MP Plzeň

Štítky Plzeň, pistole, napadení, městská policie

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.