pátek 3. července 2020 Radomír

To samé stále dokola. Dívka nechala malého psa v rozpáleném autě napospas osudu

Jednání majitelky tohohle malého pejska asi nikdo jen tak nepochopí. Plzeňští strážníci byli v pondělí pozdě odpoledne upozorněni na psa, kterého někdo nechal na slunci v zaparkovaném autě na parkovišti v Divadelní ulici v Plzni. Nakonec se jim podařilo zvíře z vozidla osvobodit a postarali se o něj.

„Když přišli strážníci k autu, pes polehával a trochu poštěkával. K vozidlu se nikdo nehlásil, majitelku se podařilo zjistit, ale nepocházela z Plzně. Pomoci najít, kde by mohla být, se snažili i lidi z místních firem,“ shrnula mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Jeden z prodejců se podle ní dokonce pokusil auto ochladit.

Po čtyřiceti minutách už pes špatně reagoval. „Hlídka vyhodnotila situaci jako krizovou. Pootevřeným okénkem se podařilo městské policistce prostrčit ruku a otevřít dveře auta a psa osvobodit. Okamžitě mu dali strážníci napít a vzali ho odpočinout do stínu na svoji služebnu,“ dodala mluvčí.

Dveře auta se strážníkům podařilo opět uzamknout. „Za stěračem auta nechali majitelce strážníci vzkaz. Výzvu za spáchaný dopravní přestupek, kdy nezaplatila parkovné a informaci, kde psa najde,“ uzavřela Pužmanová.

Teprve devatenáctiletá řidička a nezodpovědná majitelka zvířete si ho poté od strážníků na jejich služebně převzala.

Foto MP Plzeň

Štítky Plzeň, strážníci, městská policie, pes, auto

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.