sobota 4. července 2020 Prokop

Policista při cestě z noční dopadl zloděje. Znal ho od vidění

Krást se nevyplatilo osmačtyřicetiletému recidivistovi, který si v pátek ráno vyčíhl zaparkované auto v Nádražní ulici v Kdyni. Do zaparkovaného Fordu Transit se ale vloupal v moment, kdy kolem projížděl policista v civilu. A jelikož recidivistu dobře znal, i hned zakročil.

Zloděj se do automobilu vloupal kolem osmé hodiny ranní. „Nevšiml si však, že byl zpozorován policistou Obvodního oddělení Kdyně, který jel svým vozidlem domů po noční službě a který zloděje podle výborné osobní znalosti kriminálně závadových osob ve svém okrsku poznal a předpokládal, že páchá i nyní trestnou činnost. Proto zastavil a šel k vozidlu, u kterého zloděj stál. Policisty lekl a hodil ukradenou tašku zpět do vozidla,“ shrnula mluvčí policie Dagmar Brožová.

Zloděj pár minut po zadržení skončil v rukou kolegů policisty, kteří byli zrovna ve službě. „Těm se při výslechu doznal i k dalšímu vloupání do vozidla, kdy na konci května opět ve Kdyni na parkovišti na sídlišti vypáčil zámek dveří osobního vozidla tovární značky Fiat a ze středového panelu odcizil autorádio značky Sony,“ dodala mluvčí.

Policisté osmačtyřicetiletému muži sdělili podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Pachateli hrozí až tříletý trest. „Věc je zpracovávána ve zkráceném přípravném řízení, svůj verdikt si u soudu vyslechne do dvou týdnů,“ uzavřela Brožová.

Foto freepik.com

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.