pátek 23. října 2020 Teodor

Policisté pátrají po nebezpečném schizofrenikovi, utekl z psychiatrické nemocnice

Policisté pátrají Vladimíru Frgalovi, který se ve středu nevrátil z povolené vycházky v areálu zdravotnického zařízení v uzavřeném a oploceném prostoru u oddělení Psychiatrické nemocnice Dobřany. Tam je muž nedobrovolně hospitalizován. V policejní databázi pátrání po osobách je hledaný muž vedený vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jako „Nebezpečný.“

„Muž má usnesením Okresního soudu Plzeň - jih vyslovenu nedobrovolnou hospitalizaci, jelikož trpí schizofrenií. Není nebezpečný sobě, neužívá žádné léky, bez nichž by byl v ohrožení života. Nicméně další podávaná medikace je nezbytností, jelikož by mohlo dojít ke zhoršení psychického stavu,“ informovala mluvčí policie Ivana Jelínková.

Hledaný muž je 180 cm vysoký, štíhlé postavy, má oválný obličej, krátké, šedé rovné vlasy a modré oči. Zdánlivé stáří 38 až 43 let. Na sobě měl v době odchodu ústavní pyžamo, žluté kalhoty a modrou košili.

Jakékoli informace o pohybu či výskytu hledaného muže prosím sdělte na kterékoliv policejní služebně nebo na lince tísňového volání Policie České republiky 158. Policisté předem děkují veřejnosti za spolupráci.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky Psychiatrická nemocnice Dobřany, pátrání, schizofrenik, pacient léčebny, odešel z vycházky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.