čtvrtek 9. července 2020 Drahoslava

Soud v Plzni poslal do vazby mladíka podezřelého z vraždy

Soudkyně Okresního soudu Plzeň-jih poslala dnes do vazby osmnáctiletého muže, kterého policie viní z pondělní vraždy stejně staré ženy ve Zdemyslicích na jižním Plzeňsku. Novinářům to po rozhodnutí soudu řekl bez dalších podrobností státní zástupce Jiří Richtr.

Kriminalisté podezřelého muže zadrželi krátce po činu. Motivem jeho jednání byla údajně neopětovaná láska. V případě uznání viny mu hrozí 12 až 20 let vězení.

Mluvčí soudu Petra Sochůrková doplnila, že soud na muže uvalil útěkovou a předstižnou vazbu. Tedy aby vzhledem k hrozícímu vysokému trestu nemohl utéci nebo se skrývat, a také, aby nemohl trestnou činnost opakovat. "Obviněný v rámci vazebního jednání nevypovídal," dodala mluvčí. Proti rozhodnutí o vazbě nepodal stížnost státní zástupce ani obviněný.

Z výslechů svědků i podezřelého podle kriminalistů vyplynulo, že mladík si čin zřejmě promyslel několik dní předem, uvedla ve středu policejní mluvčí Markéta Fialová. V pondělí 27. května odpoledne podle policie vešel do domu ve Zdemyslicích, kde dívka byla, pobodal ji a pořezal. Mladá žena zraněním na místě podlehla.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky ČR, kriminalita, soud, vražda, Plzeňsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.