pátek 3. července 2020 Radomír

Celníci našli v rumunské dodávce na D5 tisíce pašovaných cigaret

Plzeňští celníci objevili v rumunské dodávce přes 18 tisíc kusů pašovaných cigaret. Vozidlo s přívěsem pro převoz osobních aut, které jelo po dálnici D5 do Německa, si v noci vytipovala hlídka mobilního dohledu. Celníci nelegálně přepravované zboží zajistili a daňový únik vyčíslili téměř na 48 tisíc korun, řekla dnes mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj Marcela Kašparová. Podle ní se případy těchto záchytů objevují stále, ale nepřibývají.

Cigarety Dunhill, Kent a LA Cigarette byly značené rumunskými tabákovými nálepkami. "Byly zabaleny v igelitových taškách pod sedadly a v příručních zavazadlech," uvedla mluvčí. Řidič rumunské státní příslušnosti na dotaz, zda převáží alkohol, cigarety nebo tabák, odpověděl, že veze tři kartony cigaret. Celníci jich našli 91, dodala.

Případ budou řešit ve správním řízení. Po zajištění zboží cizinec pokračoval dál do Německa, protože nespáchal trestný čin. Řidiči, zejména z Rumunska, Ukrajiny nebo Bulharska, se stále pokoušejí levně nakoupené cigarety převážet na Západ. Ale počet záchytů neroste, dodala mluvčí.

Autoři | Foto Celní úřad pro Plzeňský kraj

Štítky ČR, Rumunsko, kriminalita, clo, tabák, Plzeňský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.