sobota 26. září 2020 Andrea

Opilec bez řidičáku způsobil nehodu protijedoucího vozu, v krvi měl přes tři promile

Přes tři promile alkoholu měl v krvi měl dvaapadesátiletý motorista, který se svým osobním vozem Škoda Fabia způsobil nehodu na silnici III. třídy mezi obcemi Kvíčovice a Všekary na Domažlicku. V důsledku jeho bezohledné jízdy skončila mimo silnici řidička vozu Hyundai i20.

„Řidič z Aše v mírné pravotočivé zatáčce vjel částečně do protisměru, kde ohrozil protijedoucí vozidlo, jehož řidička chtěla zabránit střetu. Vjela na pravý okraj vozovky a vpravo mimo komunikaci do silničního příkopu,“ popsala nehodu mluvčí policie Dana Ladmanová. Jen zázrakem vyvázla řidička havarovaného vozu bez zranění.

Policisté při vyšetřování dopravní nehody zjistili, že opilý viník nehody ani není držitelem řidičského oprávnění pro žádnou skupinu. Řidič se podrobil dechové zkoušce, kdy přístroj naměřil 3,23 a opakovaně 3,07 promile alkoholu a přiznal požití alkoholu před jízdou. Dechová zkouška u řidičky měla negativní výsledek.

Policisté muže převezli do nemocnice ve Stodě, kde se podrobil lékařskému vyšetření a odběru krve. „Je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Na vozidle značky Hyundai vznikla škoda ve výši 10 tisíc korun,“ doplnila mluvčí policie.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky alkohol za volantem, řidič, nehoda, nehoda osobního vozu, nehoda bez zranění, Plzeňský, Domažlicko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zbynek Prokop

To je každou chvíli něco podobného - je evidentní, že ztráta řidičáku takovéhle lemply nezastaví. Je na čase zpřísnit tresty: zabavení auta + přísný postih podle trestního zákona; nejen směšné pokuty...

středa, 5. srpna 2020, 10:01

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.