Dnes, 06:31
Nesvítící přední světlo u osobního automobilu a zcela neosvětlené přípojné vozidlo s podezřelým nákladem upoutaly v noci pozornost hlídky plzeňské městské policie. Na výzvu k zastavení auto nereagovalo, naopak zrychlilo a snažilo se ujet. Následovala divoká honička ulicemi. Brzy se ukázalo, že posádka vozidla měla k úprku před policií hodně vážný důvod.
„Strážníci městské policie si při běžné kontrole všimli vozidla Ford, které už na první pohled nemělo věci v pořádku. Jedno přední světlo nesvítilo správně a za vozidlem jelo přípojné vozidlo úplně bez osvětlení. Důvod k zastavení se tedy našel ihned. Jakmile ale strážníci zapnuli majáky a vydali se za vozidlem, řidič reagoval poněkud netradičně. Prudce zrychlil a pokusil se ujet,“ popsala začátek kuriózního zásahu mluvčí městské policie Tereza Weidl.
Přes kruhový objezd zamířilo auto s přívěsem vysokou rychlostí do Lábkovy ulice, odkud pokračovalo na parkoviště u bytového domu. „Tam to ale teprve začalo být zajímavé. Z vozidla vyskočily dvě osoby. Řidič se rozběhl směrem k trati, spolujezdec na opačnou stranu. Po výzvách strážníků se ale oba nakonec zastavili a vrátili se zpět. Celá událost ukázala, že jen o světlech to opravdu nebude,“ pokračovala v líčení události mluvčí městské policie.
Na přívěsném vozíku za autem totiž ležel motocykl položený na boku. Asi jen málokterý motorkář by vezl svůj stroj tímto způsobem. Následovalo zjišťování totožnosti posádky vozidla. Devětadvacetiletý řidič i jeho šestatřicetiletý spolujezdec shodně tvrdili, že ve vozidle vlastně vůbec nebyli. Řidič navíc uvedl, že auto neřídil. Strážníci se začali ptát, ale odpovědí se jim nedostávalo.
„Muži nedokázali věrohodně vysvětlit původ vozidla ani přípojného vozíku s motorkou. Na místo byla proto přivolána Policie ČR. Krátce nato dorazila také sedmadvacetiletá majitelka vozidla, která potvrdila, že auto je její. Policisté si celou událost převzali a podezření se potvrdilo. Motocykl byl odcizený. Vozidla i obě podezřelé osoby policisté zajistili. Policie ČR teď případ vyšetřuje,“ dodala Tereza Weidl.

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?