středa 3. června 2020 Tamara

Pozor! Z lesů se ztrácí ochranné sítě na dřevo, jsou napuštěné jedovatým insekticidem

Na pořádné zdravotní problémy si zadělává zloděj, který v lese v okolí Železné Rudy odcizil dvě ochranné sítě, kterými se zakrývá čerstvě pokácené a zpracované dřevo. Sítě jsou napuštěné insekticidem proti kůrovci a tato látka je nebezpečná i pro člověka, pokud se jí dotkne bez ochranných prostředků.

Zatím neznámý pachatel na Železnorudsku odcizil z hromad dříví hned dvě sítě o rozměrech 12x8 metrů. Policisté teď případ vyšetřují jako krádež.

„Upozorňujeme občany, kteří s takovými sítěmi manipulují, že se jedná o umělohmotnou síť, která je napuštěna dlouhodobě působícím insekticidem na ochranu dřeva před napadením kůrovci. Při jakémkoli používání musí být nasazeny ochranné oděvy, rukavice a brýle, protože je riziko pro poškození zdraví nebo životního prostředí. Sítě se užívají jen v rámci aplikace pokrytí dřeva,“ varuje mluvčí policie Dana Ladmanová.

V blízkosti sítě musí být pro občany upozornění, že je chemicky ošetřena a doporučení, aby se nedotýkali ochranné sítě. Při zdravotních potížích by měl člověk, který se sítí přišel do styku bez ochranných prostředků okamžitě vyhledat lékaře. Měl by ho informovat o skutečnosti, že se jedná o přípravek na bázi syntetického pyrethroidu.

Ochranné sítě na dřevo vypadají i díky svým nemalým rozměrům velmi lákavě a spousta podnikavých lidí by pro ně určitě našla celou řadu uplatnění. Je proto důležité všechny takové podnikavce touto cestou varovat a upozornit na hrozící zdravotní rizika.  Krást tyto sítě, nebo se jich jen dotýkat se opravdu nevyplatí!

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Pixabay.com

Štítky krádež, plachty, ochranná plachta, kůrovec, insekticid, jed

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.