pondělí 6. dubna 2020 Vendula

Dívka a matka vypadly z pátého patra, obě jsou ve velmi vážném stavu

Matka z desetiletou dcerou dnes po 8:00 vypadly z pátého patra sedmipatrového panelového domu v Těšínské v Plzni na Doubravce. Nejprve dopadla na travnatou plochu před domem dívka a deset minut po ní vyskočila matka. Dítě s těžkým zraněním bylo při vědomí, žena utrpěla velmi vážné poranění hlavy a je v kritickém stavu, řekla mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

"Dítě spadlo z pátého až šestého patra. Předávali jsme ho s těžkými zraněními, ale při vědomí v relativně uspokojivém stavu," uvedla. Asi deset minut po pádu dítěte vypadla matka. Inspektor provozu záchranářů se podle Svobodové snažil přes balkon s matkou v okně, kde stála, navázat kontakt, ale žena na něj vůbec nereagovala, ani se na něj nepodívala.

"Skočila a padla na hlavu, její zranění jsou velmi vážná až kritická," uvedla. Její současný stav je podle informací velmi kritický.

Na místě byla policie, hasiči i zdravotníci. Podle informací dívka neskočila o své vůli a matka jí k tomu pomáhala. Kdyby holčičku vystrčila, šlo by o trestný čin. "Policisté prověřují veškeré okolnosti pádu z okna dvou osob ročník 2009 a 1981, aby mohli s jistotou říct, zda se jedná o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo trestný čin," uvedla policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Autoři | Foto Dominik Svoboda

Štítky ČR, neštěstí, děti, zranění, Plzeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.