Počasí dnes22 °C, zítra22 °C
Neděle 4. června 2023  |  Svátek má Dalibor

Policisté dopadli dealera pervitinu, drogy nakupoval v Plzni a dál je prodával nebo rozdával kamarádům

Kriminalisté se dlouhodobě věnovali případu staršího dealera drog, kterého zadrželi v jedné z obcí na Klatovsku. Během prohlídky u muže našli několik sáčků s pervitinem. Vyšetřování dále ukázalo, že si muž drogy obstarával v Plzni a dál je přeprodával v Klatovech. V minulosti již byl za obchod s drogami odsouzen.

Klatovští kriminalisté pracují na případu sedmapadesátiletého muže z Klatovska. Podle nich si nejméně od srpna loňského roku do minulého týdne obstarával v Plzni pervitin. „Drogu pak po určitou dobu u sebe přechovával a poté ji na různých místech v obci Klatovy opakovaně, téměř ve 30 případech, za účelem prospěchu či bezúplatně z kamarádství, předával dalším osobám,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Minulý týden policisté muže zastavili v jedné z obcí na Klatovsku. Jako spolujezdce měl u sebe v igelitových uzavíratelných přepravkách necelých 30 gramů bílé krystalické látky s obsahem pervitinu. „Uvedeného jednání se obviněný muž dopustil i přesto, že již byl za tento čin v minulosti odsouzen. Policejní komisař sdělil dotyčnému obvinění ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a nyní již je ve vazbě,“ dodala Šmaterová

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR, Jan Luxík

Štítky dealeři pervitinu, distribuce drog, Klatovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.