Počasí dnes17 °C, zítra18 °C
Středa 22. března 2023  |  Svátek má Leona

Motorista odmítl úplně vše, co po něm policisté požadovali. Dostal se tak do velkých problémů

Úplně všechno odmítl při silniční kontrole vykonat na pokyn policie jedenačtyřicetiletý řidič, kterého zastavila hlídka v Radnicích na Rokycansku. Dostal se tak do velkých problémů a hrozí mu i tučná pokuta v řádech desítek tisíc korun.

Když policisté z Radnic zastavili v devět hodin večer jeden projíždějící automobil, bylo jim hned od začátku z jednání řidiče jasné, že tato silniční kontrola bude velmi nestandardní. „Řidič odmítl úplně vše, co po něm policisté požadovali. Nepodrobil se dechové zkoušce, orientačnímu drogovému testu a samozřejmě ani lékařskému vyšetření v nemocnici. Lustrací také vyšlo najevo, že mu byl rozhodnutím Okresního soudu v Rokycanech v prosinci loňského roku mimo jiné vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu 24 měsíců,“ popsal událost mluvčí policie Ondřej Hodan.

Další jízdu policisté odmítavému motoristovi na místě zakázali a ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Zároveň mu za odmítnutí výše zmíněného hrozí od správního orgánu pokuta ve výši 25 000 – 50 000 korun,“ dodal policejní mluvčí.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky policejní kontrola, test na alkohol, test na drogy, zákaz řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Jaroslav Stropnický

Pokud byl pod vlivem alkoholu/drog tak si tím odmítnutím pomohl....

Sobota, 4. února 2023, 21:51

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.